AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Społeczne sprzątanie Prosny i debata z kandydatami w wyborach samorządowych

DATA: 3 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na kolejną akcję sprzątania rzeki zaprasza 8 września ekipa "Prosny od źródeł". Do udziału w wydarzeniu zaproszono  kandydatów na prezydenta Kalisza, aby pomówić o pomysłach na zagospodarowanie rzeki i jej nabrzeży.

  To już kolejna akcja ekipy "Prosny od źródeł". Dwa tygodnie temu kilkudziesięciu ochotników wysprzątało Kanał Bernardyński w Kaliszu. Z dna rzeki wyciągnięto ponad 5 ton butelek i śmieci.

  Tym razem ekipa chce wysprzątać rzekę w okolicach ul. Wodnej i Alei Wojska Polskiego. To jedno z bardziej zaśmieconych takich miejsc w Kaliszu.

  - Oprócz porządkowania dna rzeki, chcemy podyskutować o pomysłach na wykorzystanie i zagospodarowanie otoczenia Prosny z kandydatami w nadchodzących wyborach samorządowych. Uważamy, że to dobry moment, aby poznać ich pomysły na rewaloryzację rzeki i jej nabrzeży oraz dowiedzieć się co planują zrobić, aby w pełni przywrócić Prosnę kaliszanom. Dlatego zaprosiliśmy na spotkanie wszystkie komitety wyborcze i bardzo liczymy na ich udział - mówi Maciej Garbowicz z kolektywu "Prosna od źródeł".

  Akcja sprzątania rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w rejonie przy ulicy Wodnej i Alei Wojska Polskiego. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13 organizatorzy zapraszają na kawę i krótką debatę do pobliskiej restauracji.

  Szczegóły wydarzenia znajdziecie na facebooku ---> SPOŁECZNE SPRZĄTANIE PROSNY

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.