AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KAJAKARSTWO. Marta wygrała Red Bull Canoe Sprint!

DATA: 3 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marta Walczykiewicz wygrała prestiżowe zawody Red Bulla w Budapeszcie.

  Marta Walczykiewicz, najlepsza kaliska kajakarka, zwyciężyła w prestiżowych zawodach Red Bull Vizi Sprint

  Impreza odbyła się w sobotę w Budapeszcie na Węgrzech, a wzięły w niej udział najlepsze sprinterki z wielu krajów z Europy takich jak: Węgry, Serbia, Rosja, Słowacja, Gruzja i Polska. W sumie w konkurencji sprintu K1 100 metrów rywalizowało 8 zawodniczek, które na swoim koncie mają wiele medali mistrzostw świata i Europy: Marta Walczykiewicz (Polska) - Mistrzyni Europy 2018r. (k1 200m), Biljana Relic (Serbia) - Mistrzyni Europy U23 z 2018 r. (k1 200m), Linnea Stensils (Szwecja) - brązowa medalistka MŚ 2018r. (k1 200m) oraz Węgierki Erika Medreczky - Mistrzyni Świata 2018r. (k2 1000m), Anna Lucz - Młodzieżowa Mistrzyni Świata 2018r. (k1 200m), Dora Lucz - Mistrzyni Europy 2017r. (k1 200m), Agnes Szabo i Reka Hagymasi - medalistki Młodzieżowych MŚ 2018r. - Rywalizowano w parach, zwycięzca awansował do półfinału a przegrany odpadał - mówi Marta Walczykiewicz.

  W 1/4 finału kaliszanka wygrała w parze z Węgierką Agnes Szabo. W półfinale zmierzyła się z inną Węgierką Anną Lucz i również wygrała tę rywalizację. W finale kaliszanka zmierzyła się z zawodniczką gospodarzy Dorotą Lucz. Uzyskała czas 20,5 sek. i w pięknym stylu wygrała całe zawody Red Bulla. - Była to bardzo prestiżowa i silnie obsadzona impreza - mówi Marta Walczykiewicz. - Za zwycięstwo w Red Bull Vizi Sprint otrzymałam nagrodę w wysokości 1500 €.

  Przed najlepszą polską sprinterką niebawem kolejne zawody wysokiej rangi, a w przyszłym roku starty w mistrzowskich imprezach. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.