AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Litry krwi na zakończenie wakacji

DATA: 4 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  13,5 litra krwi przyniosła akcja poboru krwi przygotowana w Kaliszu przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, współorganizatorem akcji była Parafia Katedralna pw. Św. Mikołaja.

  W niedzielę 2 września ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował w pobliżu kaliskiej Katedry. Także i tym razem mieszkańcy Kalisza oraz goście przebywający w naszym mieście udowodnili swoją ofiarność. Na podzielenie się cząstką siebie zdecydowało się ponad 40 osób. Wstępne rozmowy prowadzone przez obsługujących akcję działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża spowodowały, że z powodu zażywanych leków, przebytych lub aktywnych chorób oraz innych okoliczności kilkanaście osób zmuszonych było zrezygnować z oddania krwi. Jedną z podstawowych zasad honorowego krwiodawstwa pozostaje niezmiennie bezpieczeństwo zarówno samego dawcy, jak też dla potencjalnego biorcy. Dlatego więc każda nieprawidłowość mogąca mieć na to wpływ powinna być podstawą do weryfikacji deklaracji dawcy.

  Ostatecznie licznik akcji zatrzymał się na 30 dawcach, którzy łącznie oddali 13,5 litra krwi. W tym gronie znalazło się także 4 dawców pierwszorazowych. Na wszystkich oddających czekały tradycyjnie okolicznościowe podziękowania oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów.

  Realizacja zadania „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” została dofinansowana z budżetu Miasta Kalisza.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.