AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Święta wojna dziennikarska. Cebularze kontra Bażanty

DATA: 5 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ekipa kaliskich dziennikarzy po meczu. Fot. Karina Zachara.

  Drużyny kaliskich i ostrowskich dziennikarzy zagrały w meczu piłki ręcznej.

  To już drugie spotkanie tych ekip, które odbyło się przed rozpoczęciem rozgrywek Superligi. W ubiegłym roku górą byli kaliszanie, którzy wygrali 11:6. Tym razem „Dzikie Bażanty Ostrów Wielkopolski” zrewanżowały się „Wściekłym Cebulom Kalisz” wygrywając, 7:4. Spotkanie, które odbyło się w Arenie, miało uświetnić 100-lecie piłki ręcznej na ziemiach polskich. - Nazwy drużyn, które pewnie przyjmą się na stałe, nawiązują do zwyczajowch i trochę złośliwych określeń mieszkańców z tamtego okresu. My postanowiliśmy podejść do tego z dystansem i potraktować jako atut - powiedziała współorganizatorka meczu Agnieszka Walczak, dziennikarka redakcji faktykaliskie.pl i Magazynu Miejskiego.

  Po spotkaniu jego uczestnicy zostali nagrodzeni oryginalnymi medalami i dyplomami oraz otrzymali gadżety klubowe od prezesa klubu Błażeja Wojtyły. Nagrodę dla zwycięskiej drużyny, którą ostrowianie postanowili przeznaczyć na cele charytatywne, ufundował Krzysztof Głuszczak, właściciel firmy Cektof.

  (jav)

  „Wściekłe Cebule Kalisz”: Jakub Banasiak, Piotr Jankowski, Bartek Hypki, Jakub Ciesielski, Miłosz Marek, Michał Sobczak, Marcin Lisiak, Rafał Lisiak, Andrzej Kurzyński, Marcin Woźniak, Paweł Figiel, Tomasz Łyskawka. 

  „Dzikie Bażanty Ostrów Wielkopolski”: Tomasz Wojciechowski, Przemysław Klimek, Maciej Parysek, Krzysztof Psztyr, Dominik Świątek, Marek Orłowski, Marcin Gebel, Marcin Koper, Jarosław Wardawy. 

  Zdjęcia dzięki uprzejmości Kariny Zachary.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.