AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PAWLICZAK: Nie ma zgody na brudną kampanię

DATA: 9 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Karolina Pawliczak (w środku)

  Kandydatka na prezydenta Kalisza Karolina Pawliczak zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie szkalujących ją i jej rodzinę komentarzy w Internecie. Skrytykowała też prezydenta Grzegorza Sapińskiego za niedoróbki w Domu Seniora.

  Kandydatka na prezydenta miasta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej podczas piątkowej konferencji prasowej zapowiedziała skierowanie zawiadomienia do prokuratury w sprawie szkalujących ją i jej rodzinę komentarzy pojawiających się w Internecie. Przypomniała też swój apel sprzed kilku tygodni, w którym prosiła pozostałych kandydatów o czystą grę i rzeczową, merytoryczną dyskusję o problemch miasta.

  - Tymczasem stałam się ofiarą brudnej kampani, oszczerstw i pomówień - mówi Karolina Pawliczak. - Nie ma mojej zgody na tego typu działania, tym bardziej że dotyczą rodziny i bliskich. Jeżeli anonimowi komentujący myślą, że pozostaną anonimowi do końca to się mylą. W najbliższym czasie będę składać zawiadomienie do prokuratury w trybie wyborczym oczywiście, żeby tą sprawę przyjęto i aby się zajęto tego typu działaniami. Co do prowadzenia stylu polityki, uważam, że możemy się nie zgadzać w wielu sprawach, możemy nawet się krytykować bo przecież też jest to zupełnie naturalne i to jest naturalna rola opozycji, ale nie wolno przekraczać pewnych granic. One niestety są już dzisiaj przekraczane, a proszę zauważyć jesteśmy dopiero na początku kampanii wyborczej.

  Karolina Pawliczak, skrytykowała prezydenta Grzegorza Sapińskiego za liczne usterki i niedoróbki w Domu Seniora przy ul. Częstochowskiej. Jak mówi kanydatka SLD na prezydenta miasta, ktoś powinien ponieść konsekwencję za oddanie budynku do użytku w takim stanie. Jej zdaniem, odbiór techniczny obiektu musiał odbyć się w nieprawidłowy sposób, skoro tak szybko pojawiło się tyle usterek.

  - Ten odbiór albo odbył się w sposób nieprawidłowy, bo jest to wręcz niezrozumiałe dlaczego po kilku miesiącach wychodzi wilgoć, odpada tynk ze ściany i pojawiają się niedoróbki, które trzeba za chwilę przerabiać. Wiemy doskonale, że ten budynek nie był tani i cała jego rewitalizacja sporo kosztowała. Były to środki publiczne i skoro pan prezydent lekką ręką odwołuje dwóch prezydentów, odwołuje członków komisji, to dlaczego nie odwoła pani wiceprezydent Barbary Gmerek, która bezpośrednio w stu procentach odpowiadała za nadzór i za realizację tej inwestycji - mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej Karolina Pawliczak, która był współautorką pomysłu utorzenia przy ul. Częstochowskieh Domu Seniora.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.