PIŁKA NOŻNA (VIDEO). KKS strzela aż miło. Forma w końcu przyszła

DATA: 10 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS strzelił cztery gole Polonii. Fot. kkskalisz.pl
    Cztery gole strzelili w meczu z Polonią Środa Wielkopolska piłkarze KKS-u Kalisz. Obejrzyj bramki z tego meczu.

KKS po letniej rewolucji jest upatrywany w gronie faworytów do wygrania III ligi. Tymczasem do soboty zawodził. W wyjazdowym spotkaniu z Polonią w końcu jednak przyszła długo oczekiwana przez kibiców forma. Już w pierwszej połowie spotkania z Polonią Środa Wielkopolska podopieczni trenera Dariusza Marca aż trzykrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Jako pierwszy swoje strzeleckie zdolności zaafiszował Hubert Antkowiak. W 10.minucie po tym jak piłkę z rzutu rożnego zacentrował Marcin Radzewicz, celną główką pokonał bramkarza gospodarzy. Po pół godzinie gry płaskim uderzeniem na dłuższy słupek, ponownie zmusił golkipera Polonii do kapitulacji. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył wynik Mateusz  Żytko, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Tunkiewicza, skutecznie poprawił nie do końca udaną próbę Mateusza Żebrowskiego. Po przerwie goście też nie zwalniali tempa, co znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Końcowy rezultat w 75. minucie ustalił Mateusz Stefaniak, uderzeniem z pierwszej piłki finalizując dogranie Tomasza Owczarka.

Wysoka wygrana kaliszan cieszy, choć jej rozmiary mogłyby być jeszcze okazalsze, gdyby skutecznie wykorzystali wszystkie stworzone przez siebie sytuacje. A tych, zwłaszcza w pierwszej połowie, mieli przynajmniej kilka. Na listę strzelców mogli się wpisać chociażby Żebrowski, Tunkiewicz czy wreszcie Ivan Vidal Gonzalez. - Obejrzałem przed tym spotkaniem wszystkie mecze, które wcześniej rozegrała Polonia i uważam, że był to najgroźniejszy z naszych dotychczasowych przeciwników, dlatego podeszliśmy do niego z dużym respektem. Mamy doświadczonych zawodników, potrafiących grać w piłkę i staramy się to wykorzystać. Myślę, że to doskonale to pokazaliśmy - podsumował mecz w Środzie trener Dariusz Marzec.

Po sześciu kolejkach KKS ma na kocie 8 punktów i dokładnie tyle oczek traci do zajmującej aktualnie pozycję lidera ekipy ze Starogardu Gdańskiego. Następny mecz kaliszanie rozegrają już w najbliższą sobotę. Na stadionie przy Łódzkiej podejmą zespół Gwardii Koszalin. Początek spotkania o 19.25.

(jav, kz)

Polonia Środa Wielkopolska - KKS Kalisz 0:4 (0:3)
    Bramki: 0:1 Hubert Antkowiak 10. min, 0:2 Hubert Antkowiak 32. min, 0:3 Mateusz Żytko 42 min, 0:4 Mateusz Stefaniak 75.min.

Żółte kartki: Skrobosiński, Kujawa, Luis Henriquez (Polonia).

Polonia: Przemysław Frąckowiak - LuisHenriquez, Piotr Skrobosiński, Jakub Gwit, Michał Stańczyk, Igor Jurga (51. Jakub Wilk), Damian Buczma, Jakub Apolinarski (75. Oskar Kozłowski), Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa (87. Adam Borucki), Adrian Chopcia.

KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Patryk Palat, Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Patryk Kieliba - Mateusz Żebrowski (50. Mateusz Stefaniak), Robert Tunkiewicz (46. Dominik Domagalski), PavloHordijczuk (72. Tomasz Owczarek), Marcin Radzewicz - Ivan Vidal Gonzalez (55. Gabriel Vidal Gonzalez, Hubert Antkowiak.