KAJAKARSTWO. Marta w Nelo druga w Niemczech

DATA: 10 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Marta Walczykiewicz startując w najnowszym modelu "Nelo 7" zajęła drugie miejsce w zawodach 14. Postdamer KanalSprint.

W zawodach wystartowało 8 zaproszonych zawodniczek m.in. Sarah Guyot (trzecia zawodniczka klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 2018), Dora Lucz (Mistrzyni Europy 2017), Anna Lucz (Młodzieżowa Mistrzyni Świata 2018), Tina Dietze (Mistrzyni Świata 2018). Rywalizacja toczyła się na dystansie 150 metrów na kanale w centrum miasta -  mówi Marta Walczykiewicz, najlepsza kaliska kajakarka. - Zawody rozgrywano systemem "double nokaut" w którym rywalizowano w parach, a przegrany z etapu wyścigów eliminacyjnych otrzymywał "drugą szansę" i mógł walczyć jeszcze o końcowe zwycięstwo.

Tak też potoczyła się rywalizacja kaliszanki. W pierwszym wyścigu Walczykiewicz po błędzie technicznym (co o mało nie przypłaciła wywrotką do wody) przegrała z reprezentanką Słowacji Ivaną Mladkovą. Kolejne dwa wyścigi "drugiej szansy" Marta wygrała z Niemkami Conny Wasmuth i Franziską Weber awansując do półfinału. - W półfinale doszło do rewanżu z pierwszego wyścigu a Marta pokonała zdecydowanie Ivanę awansując do finału - relacjonuje Daria Walczykiewicz, manager zawodniczki, a prywatnie siostra Marty.

W finale A o zwycięstwie decydował fotofinisz a Marta nieznacznie uległa Węgierce Annie Lucz zajmując w zawodach drugie miejsce. W rozegranym wcześniej finale B reprezentantka Słowacji pokonała Niemkę Tinę Dietze. - Podczas niemieckich zawodów Marta testowała najnowszy model kajaka "Nelo 7", jako pierwsza na świecie wystartowała na nim w oficjalnych zawodach.

Kaliszanka nie kończy jeszcze tegorocznego sezonu. Po zawodach na Węgrzech i Niemczech przenosi się do Azji gdzie w dniach 16-22 września rozegrany zostanie dwuetapowy Super Puchar Świata (Rosja i Chiny).