AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. "Dziesiątka dla Kalisza" Piotra Kalety

DATA: 11 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Poseł Piotr Kaleta (PiS) przedstawił propozycje programowe dla Kalisza, które chce zrealizować po wygraniu tegorocznych wyborów prezydenckich na włodarza miasta. Jednocześnie zaprosił politycznych konkurentów do merytorycznej debaty.

  "Dobra zmiana dla Kalisza" to wyborcze hasło Piotra Kalety - parlamentarzysty PiS, który w czasie poniedziałkowej konwencji wyborczej kaliskiego Prawa i Sprawiedliwości, oficjalnie został zaprezentowany jako kandydat na prezydenta naszego miasta.

  Kaleta zaprezentował założenia, które mają przekonać kaliszan do poparcia jego kandydatury na najważniejszy urząd w mieście. W "Dziesiątce dla Kalisza" parlamentarzysta proponuje:
  1. Polepszenie funkcjonowania kaliskiej służby zdrowia - podniesienie zatrudnienia lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR)
  2. Jak najszybsze przystąpienie do zaprojektowania i wypracowania własnej koncepcji obwodnicy Kalisza
  3. Sprowadzenie do Kalisza kapitału z budżetu Państwa na rozwój firm z branży lotniczej
  4. Całkowita przebudowa przejazdu kolejowego w Piwonicach, tak aby zlikwidować zapory szlabanowe
  5. Wprowadzenie do realizacji programu mieszkaniowego "MIESZKANIE +"
  6. Utworzenie Towarowego Centrum Przeładunkowego we współpracy Polskich Kolei Państwowych i kaliskich firm transportowych
  7. Zwiększenie inwestycji na naprawę dróg miejskich i osiedlowych w oparciu o Fundusz Drogowy
  8. Utworzenie Dziennych Domów Opieki Senioralnej z zapleczem rehabilitacyjnym i pielęgniarskim
  9. Przemyślana rewitalizacja kaliskiej starówki
  10. Poprawa jakości powietrza poprzez dofinansowanie termomodernizacji lokali mieszkalnych i użytkowych

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy zaapelował do pozostałych pretendentów o prezydencki fotel o debatę na temat propozycji w "Dziesiątce dla Kalisza". - Porozmawiajmy merytorycznie o tym programie, ponieważ uważam, że to najlepsza propozycja dla kaliszan - przekonuje Piotr Kaleta. - Jest to program trudny, ambitny, ale możliwy do wykonania. I mówię to nie tylko jako kandydat na prezydenta, ale także w imieniu kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Kalisza. Chcemy podjąć się tego zadania. Bez politycznych kłótni, ale w sposób merytoryczny i rzeczowy.

  Jak zapewnia parlamentarzysta, w najbliższym czasie prześle swój program do pozostałych kandydatów w walce o urząd prezydenta Kalisza, żeby mogli się odnieść do zawartych w nich propozycji.

  Podczas konwencji zaprezentowano także liderów list wyborczych do Miasta Kalisza: Romana Piotrowskiego, Sławomira Lasieckiego, Tadeusza Skarżyńskiego i Artura Kijewskiego.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.