AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Śladami Chopina i Chodyńskiego. Koncert Accorinet Klezmer Band

DATA: 14 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas imprezy odbędzie się koncert Accorinet Klezmer Band. Fot. Jan Mazur.

  Gdzie tańczył Fryderyk Chopin? Kim był Adam Chodyński? Gdzie była „najzdobniejsza cukiernia” w XIX wieku w Kaliszu? Tego wszystkiego można się będzie dowiedzieć z drugiej edycji imprezy ,,Kursu na Śródmieście''.

  Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września na ulicach Zamkowej i Chodyńskiego. Do udziału w zabawach, rodzinnych grach planszowych i animacjach, już od godz. 11.00, zaprosi najmłodszych Uciechowo. Będzie można także zagrać w szachy, pod okiem instruktorów ze Szkoły Szachowej SzachMistrz Kalisz. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Multi.Art stworzona zostanie Wielką Księgę Kaliskich Historii. Będzie można obejrzeć też wystawę, która przezentować będzie dawną ul. Zamkową oraz jej mieszkańców i przedsiębiorców. Przy ul. Biskupiej pojawi się wystawa poświęcona Adamowi Chodyńskiemu.

  O godz. 14.00 odbędzie się spacer śladami Adama Chodyńskiego, na który zabierze historyk Maciej Błachowicz, a fragmenty jego twórczości, o godz. 16.00 przeczytają: Danuta i Jerzy Szukalscy. O godz. 18.00 Accorinet Klezmer Band zagra utwory z repertuaru Jerzego Petersburskiego, Hanki Ordonówny i Henryka Warsa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

  (nel)


  * Zapisy na spacer śladami Adama Chodyńskiego: rewitalizacja@um.kalisz.pl , zbiórka: Rogatka Wrocławska.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.