AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOJSKO. Minister na pikniku. WOT pod św. Józefem

DATA: 1 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Minister Błaszczak spotkał się z żołnierzami podczas sobotniego pikniku rekrutacyjnego WOT w Kaliszu. Fot. MON.

  W Kaliszu wojsko zorganizowało piknik rekrutacyjny do Wojsk Obrony Terytorialnej. 

  Obecnie w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej szkoli się 260 ochotników. Podczas sobotniej imprezy można było porozmawiać z żołnierzami nowego rodzaju wojsk, zobaczyć jak wygląda szkolenie, a także przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. 

  Wszyscy chętni mogli też wcielić się w skórę rekrutów i przejść badania składu masy ciała pod kątem parametrów takich jak: BMI (Body Mass Index) i BFI (Body Fat Percentage) - tego typu badaniom poddawany jest każdy ochotnik w pierwszych dniach służby. Nie zabrakło też pokazów szkolenia żołnierzy z elementami samoobrony i żołnierskiej grochówki.    

  Gościem specjalnym sobotniego pikniku wojskowego był szef MON Mariusz Błaszczak, który spotkał się z żołnierzami formowanej właśnie 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Minister rozmawiał na temat procesu formowania brygady, warunków służby żołnierzy oraz przyszłych zadań. - Wojska Obrony Terytorialnej to wojska, które są najbliżej ludzi i lokalnej społeczności - powiedział minister Błaszczak. - To wojska, które stanowią wsparcie w sytuacjach kryzysowych, których przeznaczeniem jest uczestniczenie w akcjach ratowniczych. To wojsko, które składa się żołnierzy, którzy służą Ojczyźnie poświęcając swój wolny czas

  Wojska Obrony Terytorialnej wpisują się bardzo mocno w system obronny Rzeczypospolitej Polskiej. - Rozmawiałem w sobotę na temat wykorzystania jednego z obiektów znajdujących się na terenie Kalisza na potrzeby WOT, na stworzenie centrum szkoleniowego, które będzie służyło nie tylko 12 Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej, ale także siłom zbrojnym oraz służbom podległym MSWiA - twierdzi szef MON.

  Według ,,Radia Centrum'' będący na pikniku Wojsk Obrony Terytorialnej w Kaliszu Piotr Kaleta, kandydat na prezydenta Kalisza z ramienia PiS-u powtórzył deklaracje ministra Błaszczaka dotyczące zagospodarowania dawnego więzienia przy ul. Łódzkiej na ośrodek ćwiczebny dla różnych formacji wojskowych oraz służb MSWiA, straży pożarnej i służby więziennej.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.