AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZACHY. Mistrzostwa Przedsiębiorców

DATA: 2 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Szachiści rywalizowali w Mistrzostwach Polski Przedsiębiorców. Fot. Karina Zachara.

  Piotr Zawadzki z Kalisza i Wojciech Przybylski z Runowa to triumfatorzy tegorocznych DGCS Open Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w szachach. 

  W jubileuszowej, dziesiątej już edycji tego prestiżowego turnieju zagrało ponad 40 zawodników z różnych zakątków kraju. Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na dwie grupy: diamentową (zawodnicy o rankingu 1800 PZSzach lub wyższym) oraz bursztynową (szachiści o rankingu 1000-1600). Wszyscy rozegrali dziewięć pojedynków, tempem gry 10 minut + 3 sekundy za każdy ruch. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta, ale i bardzo sportowa. 

  Ostatecznie w grupie bursztynowej z dorobkiem 8 punktów triumfował Piotr Zawadzki  reprezentujący Biuro Projektów Instalacje Elektryczne Kalisz. Z kolei w grupie diamentowej zwyciężył Wojciech Przybylski z firmy Komet Sp. z o.o. w Runowie. W sumie w zawodach wystartowało 42 szachistów-przedsiębiorców, którzy przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego z całej Polski. Andrzej Ciesiński, prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego, ufundował specjalną statuetkę dla zawodnika, któremu z racji startu w turnieju przyszło pokonać najdalszą trasę, a wyróżnienie owo otrzymał Stanisław Dziuba, z oddalonego o ponad 500 km Zamościa.

  Tegoroczna imprezy była wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze była to jubileuszowa, dziesiąta już odsłona turnieju, a przy tym zbiegała się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowa była też nagroda dla zwycięzców zmagań, którzy otrzymali pięknie zdobione szachy, nawiązujące stylizacją do bitwy pod Grunwaldem. 

  Dodatkową atrakcją dla uczestników był też pokaz gry błyskawicznej na ślepo w wykonaniu arcymistrza szachowego Wojciecha Morandego, który pokonał w partii (5 minut vs 5 minut) zarówno mistrza grupy bursztynowej jak i diamentowej.

  Pomysłodawcą, organizatorem i głównym sponsorem zawodów była kaliska firma DGCS S.A. oraz grupa DGCS. O stronę szachową zadbała Szkoła szachowa SzachMistrz z Kalisza. Sędzią głównym mistrzostw był Michał Wejsig z Częstochowy, a rundowym Krzysztof Derecki z Kalisza.

  (kz, jav)

   

  DGCS Open - X Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach, 28.09.2018 r.

  grupa bursztynowa

  1. Piotr Zawadzki (Kalisz)
  2. Mikołaj Drobniewski (Kalisz)
  3. Tomasz Grabowski (Tczew)
  4. VitalijKoblas (Toruń)
  5. Paweł Furman (Kalisz)

  grupa diamentowa

  1. Wojciech Przybylski (Runowo)
  2. Kamil Szadkowski (Konin)
  3. Sławomir Chojnacki (Katowice)
  4. Dominik Pędzich (Stęszew)
  5. Dawid Janaszak (Poznań)

  Nagrody dodatkowe

  najlepszy Wielkopolanin
  Wojciech Przybylski
  najlepsza zmiana współczynnika rankingowego
  Kacper Goliński
  najstarszy zawodnik
  Piotr Bobrowski
  najbardziej wytrwały
  Stanisław Dziuba
  nagroda specjalna
  Vitalij Koblas

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.