AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Sportowa lekcja z KKS-em

DATA: 4 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Uczniowie klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 11 mieli lekcję wychowania fizycznego z piłkarzami KKS-u.

  Zajęcia sportowe, które poprowadzili najbardziej doświadczeni w zespole seniorów Marcin Radzewicz i Mateusz Żytko. Docelowo „WF z KKS-em” miał odbyć się na bocznym boisku Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej, jednak ze względu na niekorzystne warunki pogodowe zostały przeniesione do hali Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Tam nasi zawodnicy podzielili klasę na dwie grupy i przeprowadzili zajęcia ychowania gizycznego z elementami piłki nożnej. - Dla dzieciaków możliwość treningu z takimi piłkarzami była nie lada gratką - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

  Mateusz Żytko ma na swoim koncie 154 występy w Ekstraklasie, mistrzostwo Polski w barwach Zagłębia Lubin czy występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju, natomiast Marcin Radzewicz w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 188 razy, zdobył 11 goli, sięgnął po Puchar Polski oraz za kadencji Pawła Janasa bronił barw pierwszej reprezentacji. 

  Po wspólnych zajęciach uczniowie otrzymali bilety na mecz z Wierzycą Pelplin, Klubowe upominki oraz zostali zaproszeni na pizzę, którą zjedli w towarzystwie prezesa KKS-u Roberta Trzęsały oraz Marcina Radzewicza. Nie zabrakło pytań o piłkarską karierę Marcina czy popularnych ,,selfie''.

   

  (nel)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.