AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

OPATÓWEK. Święto Ulicy Kościelnej

DATA: 4 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W sobotę, 6 października odbędzie się IV Święto Ulicy Kościelnej - jednej z najstarszych ulic Opatówka, zorganizowane przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka". To kolejna okazja do zrealizowania ciekawych działań edukacyjnych i kulturalnych, przede wszystkim skierowanych dla dzieci i młodzieży. 

  Na tegoroczną, czwartą edycję Święta Ulicy Kościelnej organizowanego przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka", złożą się dwa wydarzenia: wielkoformatowa gra planszowa "Calisiada 2018" oraz Koncert Młodych Talentów.Wielkoformatowa. Gra planszowa "Calisiada 2018" odbywa się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowana jest wspólnie przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Towarzystwo Miłośników Kalisza. Gra, wzorowana na popularnym "chińczyku", wpisuje się w trzy tegoroczne jubileusze: 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 180. rocznicę urodzin Adama Asnyka.

  Rozgrywki odbędą się w godz. 9:00-12:00 przed Gminną Biblioteką Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku z udziałem zaproszonych gości, uczniów oraz mieszkańców gminy Opatówek. Wśród gości, którzy będą kapitanami zespołów, będą Burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Komendant Komisariatu Policji w Opatówku asp. Tomasz Dyrdziak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Matysiak oraz Dyrektor Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej Ewa Milewska.

  Wieczorem w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku będzie miał miejsce V Koncert Młodych Talentów. Tradycją już stało się jesienne wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie młodych muzyków z gminy Opatówek. Nie zabraknie zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów uczących się lub mieszkających w gminie Opatówek. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. 

  Organizatorem Święta Ulicy Kościelnej jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", a wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Gminna Biblioteka Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Aquapark Kalisz oraz Stowarzyszenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.