AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Pomóżmy Edycie! Kaliska biegaczka walczy o zdrowie po poważnym wypadku

DATA: 7 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Edyta Marciniak, kaliska policjantka, biegaczka i nasza była redakcyjna koleżanka uległa wypadkow i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ruszyła zbiórka na jej leczenie i rehabilitację.

  Niegdyś dziennikarka, a obecnie wyróżniająca się kaliska policjantka. Poza tym zapalona  pasjonatka biegania. Nie tylko aktywnie uczestniczy i osiąga wspaniałe wyniki, ale też inicjuje imprezy biegowe, czego przykładem niech będzie tegoroczny – zakończony frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem I Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena”.  

  W Budapeszcie, wspólnie z grupą przyjaciół miała wziąć udział w kolejnym  maratonie. Niestety podczas treningu została potrącona przez samochód i z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Została już z niej wybudzona, ale by znów stanęła na nogi czeka ją seria operacji i długotrwała rehabilitacja, stąd inicjatywa publicznej zbiórki podjęta przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Edyty.

  Okazje ku temu, by wesprzeć akcję, nadarzą się już w najbliższą niedzielę. Wolontariusze z ulotkami i puszkami pojawią się zarówno podczas 38. Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza, jak również na meczu Superligi piłki ręcznej mężczyzn pomiędzy Energą MKS Kalisz a Energą Wybrzeże Gdańsk, który o 13.00 rozpocznie się w hali Arena. Zbiórka kontynuowana będzie również 11 listopada,  przy okazji Powiatowego Biegu Niepodległości podsumowującego całoroczne Grand Prix Ziemi Kaliskiej, jak również  dedykowanego Edycie, a towarzyszącego Powiatowym Obchodom Święta Niepodległości, finałowego koncertu „Artyści dla Niepodległości”, w auli UAM w Kaliszu.   

  Każdy, kto już teraz zechciałby włączyć się w inicjatywę i pomóc Edycie w powrocie do zdrowia  może wpłacić pieniądze na specjalne konto: BS Ziemi Kaliskiej Nr 03 8404 0006 2004 0021 3817 0001

  Wpłaty można dokonywać z dopiskiem „Biegiem po pomoc dla Edyty”

  Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej - ul. Kościelna 1, 62-860 Opatówek

  Szczegółowych informacji udziela Wioletta Przybylska, prezes stowarzyszenia, kom. 607590505.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.