PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Derby dla KKS-u. Gonzalez już strzela

DATA: 8 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS wygrał derby Wielkopolski w III lidze z Górnikiem Konin. Fot. kks kalisz.pl

Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz.

KKS po okresie początkowych zawirowań gra teraz jak z nut. Pod wodzą trenera Dariusza Marca kaliszanie mają świetną serię, a w sobotę wygrali piąty raz z rzędu. Zwycięstwo w derbowym spotkaniu z Górnikiem Konin było tym bardziej cenne, że goście musieli sobie radzić bez Mateusza Żytki i Huberta Antkowiaka. Ten pierwszy musiał odpokutować karę za czwartą w sezonie żółtą kartkę, natomiast „Antek” nabawił się urazu na piątkowym treningu. Od pierwszej minuty na murawie zobaczyć można było Ivana i Gabriela Gonzalezów, swoją szansę dostał także Mateusz Stefaniak. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności, gdyż przeżywającego kłopoty finansowe Górnika...nie stać było na ochronę.

Od samego początku kaliszanie starali się narzucić swój styl gry i z minuty na minutę wyglądało to co raz lepiej. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 30. minucie Ivan Vidal Gonzalez, jednak futbolówka po jego uderzeniu głową odbiła się od słupka konińskiej bramki i wyszła poza plac gry. Miejscowi ograniczali się jedynie do kontrataków, czego efektem była groźna sytuacja z 12. minuty, kiedy świetnie zachował Adam Wasiluk broniąc kąśliwy strzał Macieja Adamczewskiego.

Po przerwie kaliszanie jeszcze śmielej zaczęli atakować bramkę konińskiego Górnika. Na skuteczną finalizację akcji musieli poczekać do 63. minuty, kiedy to Robert Tunkiewicz mając przed sobą tylko bramkarza uderzył tak, że piłkę ostatecznie do siatki wpakował Ivan Vidal Gonzalez. Już wtedy worek z bramkami powinien być rozwiązany, jednak swoich okazji nie wykorzystali Gabriel Vidal Gonzalez, Mateusz Stefaniak czy Mateusz Żebrowski, którego atomowe uderzenie z powietrza nieznacznie minęło bramkę Mateusza Kolińskiego.

Gdy wydawało się, że nic groźnego drużynie Dariusza Marca stać się nie może, a kolejne gole dla niebiesko-biało-zielonych są tylko kwestią czasu  w 82.minucie Krystian Sobieraj dorzucił piłkę z rzutu rożnego a tam zimną krew zachował Dawid Śnieg doprowadzając do wyrównania. Kubeł zimnej wody podziałał mobilizująco na kaliszan, którzy od razu rzucili się do ataku i choć Koliński powstrzymał Ivana Gonzaleza broniąc na raty jego uderzenie, o tyle przy uderzeniu w piątej minucie doliczonego czasu gry nie miał już nic do powiedzenia. Robert Tunkiewicz - otrzymał futbolówkę od Mateusza Żebrowskiego, minął jednego z graczy Górnika i technicznym uderzeniem zapewnił swojej drużynie zasłużone trzy punkty.

Było to piąte zwycięstwo z rzędu piłkarzy KKS-u. Kaliszanie mają już tylko trzy punkty straty do lidera III ligi Raduni Stężyca. W tym tygodniu rozegrają dwa spotkania. W środę zagrają w 1/8 Pucharu Polski z GKS-em Jaraczewo, a w sobotę zmierzą się u siebie w trzecoligowym pojedynku z Wierzycą Pelplin.

10. kolejka III ligi gr. 2.
    Górnik Konin - KKS Kalisz 1:2 (0:0)

Bramka: 0:1 Ivan Vidal Gonzalez 63. min, 1:1 Dawid Śnieg 82. min, 1:2 Robert Tunkiewicz 90+5 min.

Górnik Konin: Mateusz Koliński – Dawid Śnieg, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Aleks Sieradzki (59. Mateusz Majer), Taras Yavorsky, Mateusz Augustyniak, Piotr Radoszewski (70. Paweł Błaszczak), Jeremiasz Grela (59. Mateusz Majer), Łukasz Derbich, Dawid Przybyszewski (90. Mikołaj Karbowy).

Ławka rezerwowych: Dominik Kąkolewski, Bartosz Świderski, Szymon Ćwiek.

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz, Patryk Kieliba, Mateusz Żebrowski, Robert Tunkiewicz, Pavlo Hordijczuk, Mateusz Stefaniak (87. Krzysztof Krysztofowicz), Ivan Vidal Gonzalez, Gabriel Vidal Gonzalez (79. Tomasz Owczarek).

Ławka rezerwowych: Kamil Kosut, Hubert Antkowiak, Dominik Domagalski, Damian Ślesicki, Marcin Lis,

Żółte kartki: Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, Dawid Śnieg, Mateusz Majer (Górnik Konin) oraz Pavlo Hordijczuk, Robert Tunkiewicz, Ivan Vidal Gonzalez, Mateusz Żebrowski (KKS Kalisz).