IMPREZA. Pobiegli z Ptolemeuszem. Zbiórka dla Edyty

DATA: 8 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W tegorocznym Biegu Ptolemeusza wystartowało około 1500 biegaczy. Fot. Kuba Ciesielski.

Artur Kozłowski został zwycięzcą 38. Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza. Podczas imprezy zbierano do puszek pieniądze na leczenie kaliskiej biegaczki i policjantki Edyty Marciniak, która uległa w weekend w Budapeszcie ciężkiemu wypadkowi.

W tym roku na starcie biegu głównego Ptolemeusza, który był rozgrywany na dystansie 10 kilometrów po ulicach miasta stanęło 839 zawodników. Rekord frekwencyjny nie padł, natomiast organizatorzy nie kryli zadowolenia z wciąż imponującej liczby sportowców.

10-kilometrową trasę najszybciej przebiegł Artur Kozłowski. Sieradzanin pokonał ją w czasie 31 minut i 23 sekund. - Od początku była walka na trasie i cieszę się, że znów udało mi się tak poprowadzić tę rywalizację, że wygrałem w tym roku - powiedział na mecie zwycięzca biegu głównego. - W Ptolemeuszu startowałem już kilkanaście lat temu i nie jest to łatwe znów zwyciężać, zwłaszcza, że obsada była naprawdę mocna i pobiegło wielu młodszych kolegów. Myślę, że moja dobra forma to kwestia bardzo ciężkiego treningu, a jednocześnie ta słynna górka kaliska, ten podbieg mi odpowiada i znów bieg Ptolemuesza kończy się dla mnie bardzo pozytywnie. Drugi na mecie zameldował się Ilja Sławenskij, trzeci był Pawel Olijnyk. Wśród pań najlepsza okazała się Iryna Somava, przed Moniką Kaczmarek i Katsiaryną Ptashuk.

Przed biegiem głównym na starcie stanęli też tradycyjnie uczniowie i przedszkolaki. Młodzież szkolna ścigała się na dystansach od 500 do 1500 metrów. Z kolei przedszkolaki wybiegły na liczącą 250-metrów trasę. Pokonało ją blisko 400 maluchów z kaliskich przedszkoli. W sumie w zawodach wzięło udział ponad 1500 biegaczy z całej Polski. Podczas imprezy nie zabrakło również innych atrakcji. Obok teatru funkcjonowało miasteczko lekkoatletyczne. Tam na najmłodszych uczestników imprezy czekały konkursy i zabawy.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych biegów otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.