AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Hampton by Hilton Kalisz na ostatniej prostej - trwa montaż mebli w pokojach hotelowych

DATA: 8 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W kompleksie Calisia One trwają intensywne prace przygotowawcze do otwarcia pierwszego w regionie hotelu Hampton by Hilton. W tej chwili w kaliskim hotelu trwa montaż stałych mebli – łóżek, biurek i szaf, do których w połowie listopada dołączą wygodne, sofy i fotele.

  Jeden z 13 w Polsce Hampton by Hilton Kalisz będzie zlokalizowany w dobudowanej części powstającego w rewitalizowanej fabryce fortepianów kompleksu biurowo - hotelowo - kulturalnego Calisia One. Oprócz części hotelowej, w kompleksie zaplanowano także przestrzeń biurowo-usługową o powierzchni 4000 mkw. Dopełnieniem całego założenia architektonicznego, przygotowanego przez pracownię MODOarchitektura z Poznania, będzie wewnętrzny nowoczesny, zielony dziedziniec wraz z zapleczem handlowo – gastronomicznym. Prace wykończeniowe dziedzińca startują w przyszłym tygodniu.

  Wnętrza hotelu swoim charakterem nawiązywać będą do atmosfery całego kompleksu oraz bogatej historii miasta. Dekoracje wnętrz uzupełnione zostaną czarno białymi zdjęciami Kalisza, a także detalami nawiązującymi do zabytkowej fabryki fortepianów.  Co ważne przy wykończeniu wnętrz z dużą uwagą wybierano dostawców poszczególnych elementów. Inwestor stawiał na polskie marki i lokalnych przedsiębiorców - część mebli dostarczyła m.in firma COM40.  Meble stałe, jak łóżka i biurka dostarczyła również polska firma. Podobnie było również z częściowym wyposażeniem łazienek.

  - Polski design jest jednym z najciekawszych i najlepiej ocenianym w całej Europie, dlatego decydując się na wybór dostawców mebli staraliśmy się korzystać właśnie z rodzimej oferty. Nasi partnerzy odpowiadający za markę Hilton przyjęli taką propozycję z dużym entuzjazmem – podkreśla Marcin Antczak, inwestor.

  Kaliski deweloper oraz generalny wykonawca firma FB ANTCZAK zapowiada, że udana współpraca z marką Hilton przy kaliskiej inwestycji to nie koniec wspólnych projektów. - W tej chwili ustalamy z marką Hilton szczegóły innego wspólnego projektu, również w Wielkopolsce. To ważne, że jedna z największych światowych marek hotelarskich, która posiada obiektyw 104 krajach świata docenia naszą wiedzę i doświadczenie w budownictwie i powierza nam swoje projekty na rynku polskim  – dodaje Marcin Antczak.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.