AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

JUBILEUSZ. 65-lat szpitala w Wolicy

DATA: 11 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W Starej Powozowni w Gołuchowie odbyły się uroczyste obchody 65-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. 

  Placówka w Wolicy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu oddechowego, w tym nowotworów złośliwych oskrzeli i płuc. Rocznie, z usług szpitala korzysta ponad 4,5 tysiąca chorych, a z konsultacji specjalistycznych i porad około 10 tysięcy pacjentów. Ten znajdujący się na terenie powiatu kaliskiego obiekt zapewnia chorym bardzo dobre warunki. Umiejscowiony jest w lesie, a przebywający w nim pacjenci mogą korzystać m.in. ze specjalnie wybudowanej ścieżki zdrowia. Warto zaznaczyć, że wolicki Zespół NZOZ w ostatnim czasie przeszedł wiele korzystnych zmian, w tym m.in. wprowadzenie nowoczesnego wyposażenia do sal chorych i pracowni. Obiekt w Wolicy poddany został także termomodernizacji, która obecnie zmierza ku końcowi. 

  W trakcie jubileuszu, słowa podziękowań zostały skierowane również do osób i instytucji, które w trudnych chwilach dla szpitala wspierali i podawali dyrekcji pomocną dłoń. Statuetki "Przyjaciel Szpitala" otrzymały 43 osoby. Wśród nich m.in.: europoseł Andrzej Grzyb, senator Andrzej Wojtyła, posłowie Mariusz Witczak i Piotr Kaleta, Zarząd oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostowie Kaliscy, Prezydent, jego zastępcy i skarbnik Miasta Kalisza, Wójt Gminy Godziesze Wielkie czy przedstawiciele środowiska medycznego.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.