AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KAROLINA PAWLICZAK: Wsparcie finansowe dla rodzinnych ogrodów działkowych

DATA: 12 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Miejskie wsparcie dla rodzinnych ogrodów działkowych zapowiada kandydatka na prezydenta Kalisza Karolina Pawliczak.

  W okręgu kaliskim jest blisko trzydzieści rodzinnych ogrodów działkowych. Najstarszy z ich - ogród przy ul. Polnej ma 90 lat. Działki to  tysiące metrów kwadratowych zielonego ekosystem naszego miasta .

  - Ogrody działkowe spełniają również niezwykle ważną funkcję społeczną. To miejsca rodzinnych spotkań, sąsiedzkich pogawędek i odpoczynku. Uważam, że warto wykorzystać ten potencjał a Prezydent miasta ma ważną rolę do spełnienia w tej materii. Powinien wspierać, pomagać, wysłuchać, bo brakuje zwykłego zainteresowania ze strony miasta tym obszarem, rozmów o potrzebach naszych działkowców i ich oczekiwaniach - mówi Karolina Pawliczak.

  Kandydatka na prezydenta postuluje utworzenie Społecznej Rady Działkowców, diagnozującej najważniejsze zagadnienia, które miasto mogłoby wesprzeć, np. doprowadzenie przyłącza wody. Planuje również zwiększenie patroli Straży Miejskiej na obszarze ogródków działkowych w mieście. Aby ułatwić dojazd do ogródków na Szałe Karolina Pawliczak chce utworzyć tam dodatkową stację rowerów miejskich oraz obniżyć ceny biletów autobusowych na Szałe do poziomu ceny biletów miejskich.

  – Działkowcem jestem od 37 lat i reprezentuję ogród działkowy “Orłowiec” w Szczypiornie i problemy działkowiczów są mi bardzo dobrze znane. Ogrody działkowe, z punktu widzenia czasu, mają już swoje lata – mówi Henryk Kostrzewa, szef ogrodu działkowego w Szczypiornie. - Infrastruktura na nich, która powstała 30 a nawet 40 lat temu albo i 90 tak jak na ogrodach przy ul. Polnej, po prostu uległa zużyciu naturalnemu – W chwili obecnej tą infrastrukturę w postaci ogrodzeń, wody, energii elektrycznej, która częstokroć nie jest przewidziana do tak dużego poboru należy naprawiać i działkowcy oczekiwaliby, żeby władze miasta w tym zakresie trochę nam pomogły – dodaje.

  Sąsiednie miasta takie jak Ostrów Wielkopolski, przekazuje na rzecz ogrodów działkowych ponad 100 tysięcy złotych rocznie, Pleszew 60 tysięcy, Jarocin i Krotoszyn po 50 tysięcy złotych. W Kaliszu takich środków się do tej pory nie przyznawało. Karolina paliczak chce to zmienic i obiecuje finansowe wsparcie ogrodów działkowych.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.