AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY2018. Beata Szydło udzieliła poparcia kandydatom PiS

DATA: 12 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wicepremier Beata Szydło w Kaliszu zachęcała do głosownia na kandydatów PiS

  Wicepremier Beata Szydło wzięła udział w kaliskiej samorządowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. - Wybierajcie ludzi, którzy potrafią wykorzystać ogromną szansę na rozwój Polski - zaapelowała do kaliszan. Poparła także Piotra Kaletę, który ubiega się o prezydencki fotel w Kaliszu.

  W kaliskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej wicepremier Beata Szydło wsparła kaliskich i regionalnych kandydatów w walce o głosy w nadchodzących wyborach samorządowych. Przypomniała, z jakimi postulatami partia Jarosława Kaczyńskiego szła do wyborów parlamentarnych sprzed trzech lat. - W 2015 roku zadeklarowaliśmy, że będziemy robić wszystko, żeby polskie rodziny mogły zacząć godnie żyć - mówiła. - Dzisiaj, po trzech latach rządu Prawa i Sprawiedliwości praktycznie zlikwidowaliśmy ubóstwo wśród dzieci. To jest ogromny sukces programów prorodzinnych i prospołecznych.

   

  Udzielając poparcia kandydatom Zjednoczonej Prawicy, w tym Piotrowi Kalecie ubiegającego się o urząd włodarza Kalisza, zaapelowała o przemyślane oddanie głosu. - Wybierajcie ludzi, którzy potrafią wykorzystać właśnie tę ogromną szansę, która ma dzisiaj Polska, bo jeżeli ta szansa rozwoju zostanie wykorzystana, począwszy od najmniejszych gmin, to nie tylko będziemy żyli w kraju z imponującym rozwojem, ale przede wszystkim Polacy będą mogli powiedzieć: Dobrze nam się tu żyje. Bezpiecznie nam się tu żyje - powiedziała była premier.

   

  W konwencji wzięli udział kandydaci zarówno do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Rady Miasta Kalisza, jak i pretendenci do foteli prezydenckich - Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna. - Dobrą zmianę, właściwą zmianę, potrzebną zmianę i oczekiwaną zmianę trzeba wprowadzić także w polskie samorządy - mówił Piotr Kaleta, lider Zjednoczonej Prawicy w Kaliszu. - Każde miasto, każdy region, jest ważny dla rządu Zjednoczonej Prawicy.

   

  Wśród swoich wyborczych obietnic, Kaleta zapewnił, że w przypadku wyboru na prezydenta Kalisza każde urodzone i mieszkające w Kaliszu dziecko otrzyma tysiąc złotych "na dobry start", wybudowane zostanie 600 mieszkań z programu "Mieszkanie plus", wprowadzi 2 dodatkowo płatne godziny dla nauczycieli przeznaczone na korepetycje uczniów w szkołach, czy otworzy dzienne domy opieki społecznej dla seniorów.

   

  Przed wystąpieniem Beaty Szydło, kaliszanom zaprezentowali się niektórzy ze startujących w wyborach kandydaci, między innymi obecny przewodniczący Rady Miasta Kalisza Andrzej Plichta, czy dr Elżbieta Dębska. Natomiast po konwencji tradycyjnie mieszkańcy i kandydaci mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

   

  Na początku spotkania działacze Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP próbowali rozwinąć transparent z hasłami krytykującymi działania rządu. Po krótkiej wymianie zdań i przepychankami z uczestnikami spotkania, opuścili aulę PWSZ.

   

  Po kaliskiej konwencji, Beata Szydło pojechała do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie spotkała się z tamtejszymi sympatykami Prawa i Sprawiedliwości.

  (wlf)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.