AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MONIKA MAZUR: Chcę rozwiązywać problemy kaliszan

DATA: 13 października 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Monika Mazur: "Będę popierała projekty, które mają zmierzać do poprawy bezpieczeństwa nie tylko na osiedlach, ale też w cały mieście"

  Prowadzi kancelarię adwokacką i chce wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie dla Kalisza i mieszkańców. Zapraszamy do rozmowy z Moniką Mazur - adwokatem z pasją do polskich gór.

  Czym zajmuje się pani na co dzień?

  - Jestem adwokatem i prowadzę w Kaliszu kancelarię adwokacką. Pomagam moim klientom w szerokim spektrum spraw, w szczególności związanych z prawem rodzinnym i opiekuńczym oraz prawem spadkowym, występuję też jako obrońca w sprawach karnych. Reprezentuję przed sądem poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i walczę dla nich o odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty. Pomagam również przedsiębiorcom w prowadzeniu ich firm. Od kilku lat świadczę mieszkańcom bezpłatną pomoc prawną przy współdziałaniu z innymi podmiotami kaliskimi.

   

  Dlaczego pani kandyduje?

  - Współpraca z drugim człowiekiem, udzielanie porad i konsultacji prawnych są dla mnie bardzo cenne, bowiem dowiaduję się z jakimi problemami kaliszanie spotykają się najczęściej. Są to sprawy mieszkaniowe, związane z zatrudnieniem a także dotyczące bezpośrednio małoletnich dzieci. Jako radna w Radzie Miasta Kalisza będę chciała przyczynić się do ich rozwiązywania nie tylko jako adwokat ale też na szczeblu samorządowym.

   

  Jakie ma pani propozycje dla mieszkańców swojego okręgu?

  - Startuję w okręgu nr 4 obejmujący osiedla Dobrzec, Dobro, Korczak, Ogrody i Piskorzewie. Jako radna będę dbała o ulice i drogi osiedlowe w tym rejonie, poprzez propozycje budowania nowych i remont tych, które już są. W okręgu nr 4 mieszka wiele rodzin z dziećmi, dlatego chciałabym ułatwić dzieciom dostęp do sportu czy zajęć intelektualnych jak np. języki obce. Mamy pomysł na dofinansowanie tego celu. Poza tym obecny rząd ma zabezpieczone środki na rzecz infrastruktury dla dzieci i młodzieży, które mogą być z powodzeniem wykorzystane na budowę nowych boisk czy dofinansowanie budowy wyczekiwanego przez wszystkich basenu Delfin. Ważnym aspektem jest też bezpieczeństwo mieszkańców i ich pociech, dlatego będę popierała projekty, które mają zmierzać do poprawy bezpieczeństwa nie tylko na osiedlach ale też w cały mieście.

   

  Co według pani należałoby jak najszybciej zmienić w Kaliszu?

  - Należy zadbać o infrastrukturę dla dzieci i młodzieży, o czym mówiłam już wcześniej a co niestety w Kaliszu, zwłaszcza w okręgu w którym startuję, nie wygląda najlepiej. W naszym mieście istnieje też deficyt mieszkaniowy, dlatego należy przyspieszyć pracę nad realizacją programu Mieszkanie Plus, dzięki któremu kaliszanie otrzymają nawet 600 mieszkań o niskim czynszu i opcją dojścia do własności. Poważnym problemem jest też zanieczyszczone powietrze, które zwłaszcza w okresie grzewczym stanowi istotne zagrożenie nie tylko dla naszego poczucia komfortu ale przede wszystkim dla zdrowia kaliszan. Dlatego nowa Rada Miasta Kalisza powinna maksymalnie wykorzystać program w ramach termomodernizacji.

   

  Czym interesuje się pani w wolnych chwilach?

  - Moją pasją są góry, szczególnie nasze - polskie. Uwielbiam z mężem chodzić po Tatrach. Dlatego urlop spędzamy zazwyczaj na wycieczkach górskich, śpiąc w schroniskach, co daje nieocenioną możliwość pozostawiania w wyższych pasmach górskich przez wiele dni, bez konieczności schodzenia w doliny. Chodzenie po górach jest jak życie - zdobywanie kolejnych wzniesień jest związane z pewnym wysiłkiem ale przepiękne widoki wokół oraz zdobycie samego szczytu w pełni rekompensuje trud. Na co dzień ćwiczę w klubie fitness aby utrzymać nie tylko zdrowie ale też dobrą kondycję, by znowu móc wrócić w góry.

  Piotr Jaworowski

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.