PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Cztery gole z Kotwicą

DATA: 5 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS Kalisz pokonał Kotwicę Kołobrzeg. Fot. kkskalisz.pl

Cztery gole w meczu z Kotwicą Kołobrzeg zdobyli piłkarze KKS-u Kalisz.

Kaliszanie od początku skutecznie narzucili miejscowym swój styl gry. Pierwszego gola zdobyli w 25. minucie, kiedy to strzałem z dystansu Jakuba Górskiego zaskoczył Hubert Antkowiak. Do przerwy prowadzenie kaliszan powinno być wyższe, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Ivan Vidal Gonzalez. Jedyne zagrożenie pod bramką Adama Wasiluka miało miejsce w ostatnim kwadransie, kiedy futbolówka po strzale głową Andrzeja Łyszyka nieznacznie minęła bramkę KKS-u.

Druga odsłona kapitalnie zaczęła się dla podopiecznych Dariusza Marca. Już w pierwszej akcji na lewej stronie rywalami zakręcił Marcin Radzewicz, dograł piłkę na piąty mecz gdzie skutecznie akcje sfinalizował Ivan Vidal Gonzalez. Miejscowi starali się odpowiedzieć uderzeniem Mateusza Perońskiego, jednak świetnie tego dnia między słupkami radził sobie Adam Wasiluk. Co nie udało się graczom Kotwicy, udało się kaliszanom. W 58. minucie nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany był Gabriel Vidal Gonzalez a ,,jedenastkę'' na gola skutecznie zamienił Hubert Antkowiak.

Wisienką na torcie było trafienie Mateusza Żebrowskiego, który po 50-metrowym rajdzie ze stoickim spokojem ustalił wynik spotkania.

Po tym spotkaniu kaliszanie utrzymali drugą pozycję w ligowym zestawieniu. Na chwilę obecną do prowadzącej Radunii Stężyca tracą zaledwie jeden punkt. Oba zespoły zmierzą się ze sobą już w najbliższą sobotę na stadionie w Kaliszu.

(nel)

Kotwica Kołobrzeg - KKS Kalisz 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Hubert Antkowiak 25. min, 0:2 Ivan Vidal Gonzalez 46. min, 0:3 Hubert Antkowiak 59. min, 0:4 Mateusz Żebrowski 71. min

KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Tomasz Owczarek, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Jakub Staszak (54. Patryk Kieliba), Mateusz Żebrowski, Robert Tunkiewicz, Pavlo Hordijczuk (85. Patryk Palat), Marcin Radzewicz , Ivan Vidal Gonzalez (47. Gabriel Vidal Gonzalez), Hubert Antkowiak.

Kotwica Kołobrzeg: Jakub Górski - Piotr Wojtasiak, Andrzej Łyszyk (66. Mateusz Czapłygin), Sebastian Deja, Dawid Wolny, Daniel Chyła, Mateusz Peroński, Rafał Gutowski, Łukasz Szymański (60. Maciej Gaszka), Wiktor Witt, Michał Przybyła (54. Michał Ciarkowski)

Sędziowie: Karol Kobędza oraz Patryk Piluś, Mateusz Śliwowski (Toruń).

Żółte kartki: Sebastian Deja, Michał Przybyła (Kotwica Kołobrzeg) oraz Pavlo Hordijczuk, Mateusz Żebrowski (KKS Kalisz)