AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Jaka koalicja w ratuszu?

DATA: 6 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowy prezydent zapowiedział rozmowy koalicyjne ze wszystkimi ugrupowaniami. Fot. Kuba Ciesielski.

  Z radnymi Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej i Sojuszem Lewicy Demokratycznej zapowiedział rozmowy w sprawie stworzenia koalicji w ratuszu nowy prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

  Podczas pierwszej konferencji prasowej, która odbyła się przed ratuszem, nowy włodarz miasta zachęcił wszystkich radnych do współpracy na rzecz miasta. - Jest wariant koalicyjny z jednym klubem i drugim klubem, ponieważ taka koalicja daje większość w radzie - powiedział nowy prezydent Kalisza. - Będziemy rozmawiać ze wszystkimi klubami w radzie, czyli naszym, Koalicji Obywatelskiej, ale również Prawa i Sprawiedliwości i SLD. Musimy dowiedzieć się na ile popierają nasz program, na ile chcą go realizować. Istotne będzie też co chcą w zamian, bo nie ukrywajmy rozmowy o stanowiskach też się pojawią. Dajemy sobie 1-2 dni, by sytuacja po wyborach okrzepła i przystępujemy do rozmów, jak radni wyobrażają sobie współpracę z prezydentem.

  Kinastowski, który został prezydentem w II turze podziękował za kredyt zaufania i otrzymane głosy. - Chciałem podziękować kaliszanom za te głosy, myślę, że jest to wynik bardzo dobry, olbrzymi kredyt zaufania dla tego co chcemy w Kaliszu zrobić. Przed nami 5 lat ciężkiej pracy, którą zaczniemy już niebawem. Po czteroletniej kadencji pana Sapińskiego, gdzie tych sporów było dużo, ja chcę być osobą, która zajmie się pracą dla miasta, a nie rozgrywkami i szarpaniną polityczną. Mam nadzieję, że uda nam się tego uniknąć, a radni również dojdą do tego wniosku, że miasto powinno się spokojnie rozwijać.

  Nowy prezydent zapowiedział, że zmiany w ratuszu, w tym na stanowiskach wiceprezydentów, będą mieć charakter ewolucji, a nie rewolucji tak, by zachować płynność pracy magistratu. Podtrzymał swoje obietnice wyborcze i zapowiedział, że jednym z jego pierwszych zadań będzie przebudowa ulicy Śródmiejskiej, która ma stanowić wstęp do rewitalizacji kaliskiej starówki.

  Po spotkaniu z dziennikarzami nowy włodarz miasta częstował kaliszan na rynku kawą. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.