SIATKÓWKA. Piękny powrót kaliszanek do ekstraklasy

DATA: 6 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki wygrały pierwszy mecz w ekstraklasie. Fot. Karina Zachara.

Od zwycięstwa rozpoczęły siatkarki MKS Energa nowy sezon w żeńskiej ekstraklasie.

Po 9 latach Kalisz ma w końcu kobiecą drużynę w ekstraklasie. Jej powrót w szeregi najlepszych zespołów okazał się udany, a podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza pokonały Stal Bielsko-Biała 3:2.

Gospodynie świetnie rozpoczęły sobotnie spotkanie i wygrały pierwszego seta 25:21. W drugim było jeszcze lepiej i MKS zmiażdzył wręcz rywalki, zwyciężając 25:13. W trzeciej partii bielszczanki uporządkowały grę i łatwo ją wygrały do 15. W czwartym secie Energa miała piłkę meczową, ale to bielszczanki cieszyły się z wygranej na przewagi.

W tie-breaku przyjezde prowadziły już 12:9, ale kaliszanki poderwały wówczas do walki Kecman i Strózik. Blok drugiej z nich dał MKS-owi remis 13:13, a potem miejscowe zdobyły dwa punkty z rzędu.

Energa MKS Kalisz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (25:21, 25:13, 15:25, 27:29, 15:13)

Energa MKS: Janicka, Cygan, Strózik, Lazić, Kecman, Kulig (libero) oraz Andrzejczak, Sobolewska, Wańczyk, Głowiak (libero)

BKS: Jagodzińska, Herelova, Mucha, Nowicka, Różański, Moskwa, Maj-Erwardt (libero) oraz Krajewska, Świrad

MVP: Ljubica Kecman (Energa MKS Kalisz)