AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. PWSZ na 100-lecie niepodległości

DATA: 9 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Przemarsz ulicami miasta, apel pamięci i wyjątkowa konferencja naukowa podsumowująca międzyuczelniany projekt badawczy – w taki sposób kaliska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego włącza się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

  14 i 15 listopada do Kalisza przyjadą przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni z całej Polski. Lista gości honorowych jest jednak zdecydowanie dłuższa. Wśród interesariuszy projektu naukowo – badawczego ,,Przemiany w poglądach na rzecz pamięci narodowej, patriotyzmu i szacunku dla osiągnięć minionych pokoleń” są stowarzyszenia bractwa, stowarzyszenia i firmy, a honorowym przewodniczącym komitetu konsultacyjno – doradczego jest prof. Jan Żaryn.

  Konferencja rozpocznie się 14 listopada o godz. 17 uroczystym przemarszem ulicami Kalisza z rektoratu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na Główny Rynek, gdzie zaplanowano apel pamięci z udziałem Pododdziału Honorowego Liceum Mundurowego Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Kutnie. Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców Kalisza do udziału w marszu i uroczystościach na rynku.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.