SIATKÓWKA. Legionovia za mocna

DATA: 13 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki przegrały w niedzielę z Legionovią. Fot. Marcin Selerski, Ryszard Glapiak

Tylko jeden set ugrały siatkarki Energi MKS Kalisz w Legionowie. W środę kaliszanki zagrają w Arenie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Kaliszanki do Legionowa jechały opromienione zwycięstwem w inauguracyjnej kolejce z BKS-em Bielsko Biała 3:2 i chciały w niedzielę również powalczyć o punkty. W pierwszym secie przyjezdne miały nawet szansę na wygraną, gdy po ataku Ljubicy Kecman prowadziły 20:19. Jednak w decydujących momentach mocnym ogniwem w szeregach Legionovii okazała się młodziutka Zuzanna Górecka. To właśnie dobra gra tej 18-letniej przyjmującej, wybranej później MVP meczu, jak również skutecznej w ataku Kristiny Kickiej sprawiły, że to miejscowe zwyciężyły tę partię do 21.
    Dobra postawa kaliszanek zaowocowała za to w kolejnej odsłonie spotkania. Początkowo radziły sobie średnio, a nawet przegrywały
    (10:13). Kiedy jednak po kolejnym udanym zagraniu, stanowiącej bez wątpienia solidny punkt kaliskiej ekipy Kecman wyszły
    na prowadzenie (16:15), nie wypuściły go już do końca. Serbska przyjmująca była tego dnia niemal bezbłędna i to ona zapewniła
    swojemu zespołowi trzypunktową przewagę (20:17) a kaliszanki wygrały tego seta 25:18.
    W dwóch kolejnych setach przyjezdne zagrały jednak słabo. Nie pomogły rotacje składem, których dość często chwytał się trener Mariusz Wiktorowicz. Szwankowało przyjęcie, a to z kolei skutkowało problemami w ataku, blok też nie wyglądał najlepiej. W efekcie Legionowia łatwo wygrała trzeciego seta 25:14, a czwartego rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Później z każdą minutą miejscowe powiększały swoją przewagę i wygrały ostatnią partię 25:12, a całe spotkanie 3:1.
    MKS w Legionowie nie zdobył więc żadnego punktu, ale inaugurację tegorocznego sezonu należy zaliczyć kaliszankom na plus. Zwycięstwo z BKS-em Bielsko-Biała i dwa przyzwoicie rozegrane sety w Legioniowie muszą cieszyć, tym bardziej, że w tym sezonie Energa ma się bronić przed spadkiem z LSK. Z pewnością jednak w grze kaliszanek pozostaje wiele do poprawienia.
    W środę o godz. 18.30 podopieczne trenera Wiktorowicza zagrają u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie w sobotę o godz. 14.00 również w Arenie z #Volley Wrocław.