AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KINASTOWSKI: Zapraszam do współpracy wszystkich radnych

DATA: 13 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowy prezydent Krystian Kinastowski zapowiedział rozmowy ze wszystkimi klubami w radzie miasta. Z prawej radny Grzegorz Kulawinek. Z lewej Mateusz Podsadny z ,,Samorządnego Kalisza i Wszystko dla Kalisza''. Fot. Piotr Jaworowski.

  Godzić, a nie dzielić radnych chce w ratuszu nowy prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. Włodarz miasta zapowiedział rozmowy, w sprawie stworzenia koalicji, z radnymi wszystkich klubów nowej kadencji.

  Kinastowski, który wygrał prezydenckie wybory w Kaliszu w II turze z ponad 63% poparciem na dzisiejszej konferencji w Villa Calisia podkreślił, że chce do współpracy na rzecz miasta zachęcić wszystkich radnych. Zapowiedział też w najbliższych dniach spotkania z radnymi z klubów, które wprowadziły rajców do nowej rady miejskiej. - Liczę, że moi dawni kontrkandydaci wyciszą swoje osobiste ambicje i skoncentrują się na mieście i jego mieszkańcach - powiedział prezydent elekt. - Moja oferta szerokiej współpracy wynika z tego za czym i jak głosowali mieszkańcy. Nasza koncepcja jest taka, żeby budować szerokie porozumienie w Radzie Miasta. Samorząd powinien pracować w spokoju. Powinniśmy chronić go od sporu politycznego, który jest na szczeblu centralnym. Nie chciałbym żeby te podziały, które są w Warszawie rzutowały na dobrą współprace w Radzie Miasta. Zapraszamy do rozmów wszystkie kluby, które będą zasiadły w radzie.

  Już dziś jako pierwsze mają odbyć się rozmowy z największym klubem w radzie - Koalicją Obywatelską, która wprowadziła do ratusza ośmioro radnych. W najbliższych dniach rozmowy mają być też przeprowadzone z radnymi z Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz z rodzimego ugrupowania włodarza miasta - ,,Samorządnego Kalisza i Wszystko dla Kalisza''. Według nowego prezydenta szeroka współpraca spowoduje to, że wszyscy radni będą mieć wpływ na rozwój miasta. - Chcę, aby radni, którzy reprezentują swoich wyborców w swoich okręgach mogli ze mną realizować te rzeczy, o których mówili w kampanii wyborczej - zapewnia nowy prezydent Kalisza.

  Kinastowski potwierdził, że jego ugrupowanie będzie popierać na fotel przewodniczącego Rady Miasta Kalisza byłego prezydenta Janusza Pęcherza (radni Koalicji Obywatelskiej chcą na to stanowisko wprowadzić byłego wiceprezydenta Dariusza Grodzińskiego). Nowy włodarz miasta zapowiedział również zmiany w działaniu Urzędu Miasta. - Wstępnie przyglądaliśmy się strukturze urzędu i mamy swój plan na jego pracę - mówi prezydent elekt. - Zmiany są potrzebne, ale nie będą to jakieś rewolucje. Zależy mi żeby ta zmiana władzy nie odbiła się negatywnie na mieszkańcach, interesantach i inwestorach.

  Nowy prezydent miasta zostanie zaprzysiężony 22 listopada. - Do tego czasu przedstawię dwóch swoich zastępców - obiecuje prezydent Krystian Kinastowski.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.