AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Jaka koalicja, kto przewodniczącym rady? Dziś pierwsza sesja nowej Rady Miasta Kalisza (LIVE)

DATA: 22 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Pierwsza sesja nowej rady miasta. Transmisja on-line.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zgodnie z ustalonym przez Komisarza Wyborczego porządkiem obrad, na pierwszym posiedzeniu prezydent i radni otrzymają zaświaczenia o wyborze i złożą uroczyste ślubowanie.

  Obrady poprowadzi najstarszy z radnych, Stanisław Paraczyński.

  Głównym i najważniejszym punktem pierwszej sesji będzie wybór przewodniczącego rady. Swojego kandydata na to stanowisko mają radni Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą aby na czele rady stanął Dariusz Grodziński.

  - Zdecydowanie wygraliśmy wybory do rady miasta, jesteśmy największym klubem, objęcie stanowiska przewodniczącego rady jest czymś naturalnym - przekonuje radny Radosław Kołaciński z Platformy Obywatelskiej.

  Aby się to udało, Koalicja Obywatelska, która ma w radzie miasta 8 radnych potrzebuje większości czyli przynajmniej 13 głosów. Bez porozumienia i wsparcia radnych "Samorządnego i Wszystko dla Kalisza" będzie to raczej niemożliwe. Tym bardziej, że ugrupowanie prezydenckie również ma swojego kandydata na przewodniczącego rady czyli byłego prezydenta  Janusza Pęcherza. Do tego, aby objął on fotel przewodniczącego rady potrzebne będą głosy 7 radnych Prawa i Sprawiedliwości. Czy właśnie tak będzie wyglądała koalicja, która będzie rządzić miastem przez najbliższe 5 lat? Prezydent Krystian Kinastowski nie składa żadnych deklaracji i zapowiada tworzenie "szerokiego porozumienia" w radzie miasta.

  Porządek obrad i projekty uchwał --> TUTAJ

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.