AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MMA. Wiktor z brązowym medalem MP

DATA: 15 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wiktor Cegła i trener Marcin Małecki. Fot. MMA Tornado Kalisz.

  Wiktor Cegła, zawodnik MMA Tornado Kalisz zdobył brązowy medal podczas mistrzostw Polski kadetów, juniorów i seniorów ALMMA w Sochaczewie. 

  Brązowy medal, zdobyty w kategorii juniorów 93 kg., to kolejne tegoroczne trofeum utalentowanego reprezentanta kaliskiego Tornada. Wiktor Cegła to aktualny mistrz Wielkopolski, zdobywca Pucharu Wielkopolski w MMA juniorów, brązowy medalista mistrzostw Europy oraz wicemistrz Polski juniorów w brazylijskim ju jitsu. Trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w Sochaczewie cieszy, aczkolwiek był apetyt na więcej. - Wiktor przegrał, niestety, walkę o ścisły finał z zawodnikiem, którego wyraźnie pokonał podczas majowych mistrzostw Europy - informuje trener Marcin Małecki

  Nie do końca satysfakcjonujące były też występy kilku innych reprezentantów MMA Tornado Kalisz. - Nasz kolejny pewniak do medalu, walczący w kategorii seniorów Robert Paluszczak, zwycięzca Pucharu Wielkopolski ALMMA, doznał kontuzji barku już w pierwszych sekundach swojego pojedynku (-93 kg). Nieoczekiwanie do strefy medalowej nie awansował też utalentowany kaliski junior Jakub Kopeć - dodaje trener Małecki.

  Obiecująco wypadli natomiast kadeci: Jakub Ubycha, Jakub Lenartowski i Miłosz Wiśniewski, którzy stoczyli bardzo wyrównane, debiutanckie pojedynki w octagonie. Sobotnie zawody w Sochaczewie wieńczyły tegoroczny sezon Amatorskiej Ligi MMA. Mogli w nich startować, w kategoriach juniorów i seniorów, tylko zawodnicy z bardzo dobrym bilansem walk, zwycięzcy lub medaliści turniejów regionalnych ALMMA.

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.