SIATKÓWKA. Twardy bój z KSZO! Teraz Gwardia Wrocław

DATA: 15 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki wygrały drugi mecz w tym sezonie w ekstraklasie. Fot. Karina Zachara.

Drugi pięciosetowy bój w tym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet stoczyły siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki w tym sezonie w ekstraklasie rozegrały trzy mecze. W pierwszym po ciężkim spotkaniu pokonały w Arenie Stal Bielsko-Biała 3:2, a w drugim przegrały na wyjeździe z Legionovią 1:3. Teraz okazało się, że podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza są specjalistkami od tie-breaków, co udowodniły w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Od początku spotkania na parkiecie była walka punkt za punkt. Pierwszego seta przyjezdne wygrały 26:24. W drugim po zaciętej walce triumfowały kaliszanki 26:24. Trzeci set był też zacięty, ale końcówkę lepiej rozegrały miejscowe wygrywając - 25:22.

Emocji nie zabrakło też w czwartej partii, w której kaliszanki prowadziły już 23:17! Przyjezdne jednak spięły się i to one wygrały tego seta 25:23, doprowadzając do tie-breaku. Piąty set, podobnie jak w meczu z Bielskiem zakończył się wygraną kaliszanek (15:10), które triumfowały w całym meczu 3:2.

MVP spotkania została Ewelina Janicka z MKS-u. - Jest to pierwsza moja statuetka i ta nagroda smakuje najlepiej - powiedziała zawodniczka Energi. - Cieszę się, że dostałam tę statuetkę, jednak każda zawodniczka na boisku na nią zasługuje. Walczyłyśmy wszystkie razem. Cieszę się z tego wyróżnienia

Kolejny mecz siatkarki Energi MKS-u rozegrają również w Arenie. W sobotę, 17 listopada o godz. 14.00 zagrają z Volley Wrocław.