AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYPRAWA. Durman w Himalajach

DATA: 16 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Pochodzący z Kalisza aktor Starego Teatru w Krakowie Krystian Durman w Himalajach.

  Pochodzący z Kalisza aktor Krystian Durman udał się na wyprawę w Himalaje.

  Krystian jest aktorem Teatru Starego w Krakowie i pasjonatem gór. Jego wyprawę w najwyższe góry świata wspiera miasto Kalisz. - Moja podróż rozpoczęła się 2 listopada - relacjonuje aktor. - Wyleciałem z Polski do Dubaju a następnie do Kathmandu, stolicy Nepalu. Zwiedziłem miasto i podziwałem kulturę tamtejszych mieszkańców. Po czterech dniach znalazłem się w Himalajach.

  7 listopada Durman dotarł do Namche Bazar stolicy Szerpów, położonej na wysokości 3440 m.n.p.m. - Miałem niezwykłą okazję podziwiać wspaniałe widoki oraz zobaczyć wschód słońca nad Himalajami - mówi podróżnik. Po trzech dniach dalszej wspinaczki kaliszanin doszedł do bazy Ama Dablam, leżącej na wysokości 4600 m.n.p.m. 11 listopada uczcił w wyjątkowym miejscu oddając hołd wybitnemu zmarłemu polskiemu zdobywcy Himalajów Jerzemu Kukuczce.

  W ciągu kilku następnych dni podróżnik przekroczył granicę 5000 m.n.p.m. i pokonał przełęcz Kongma La oraz przeszedł przez Lodowiec Khumbu. Potem udanie zaatakował pierwszy 5,5 tysięcznik Chukhung Ri a następnie dotarł do Everest Base Camp i wszedł na szczyt Kala Pathar, położony na wysokości 5550 m.n.p.m. - To było moje marzenie - mówi pochodzący z Kalisza podróżnik. 

  Wyprawę w Himalaje Krystiana Durmana wspiera miasto Kalisz. Od miasta otrzymał sprzęt do wysokogórskich wypraw, w tym: kurtkę, okulary, zegarek oraz baterię solarną. Wyprawę podróżnika można śledzić na profilu facebookowym - ,,Himalaje 2018. Dopisz swoją historię''. 


  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.