SIATKÓWKA. Czerwono w Arenie. Gwizdy i okrzyki po decyzjach sędziego

DATA: 19 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Po ostatnim gwizdku sędziego zrobiło się gorąco. Fot. Karina Zachara.

Gorący przebieg miało spotkanie Energi MKS Kalisz z #Volley Wrocław.

Kaliszanki do meczu z #Volleyem, dawna Gwardia Wrocław wygrały w LSK dwa spotkania i jedno przegrały. Sobotnie spotkanie z wrocławskim zespołem zakończyło się w mało przyjemnej atmosferze. Po dwóch przegranych setach przez MKS 23:25 i 18:25 w trzeciej partii, po dość wyrównanym początku, kaliszanki zaczęły tracić punkty. Przegrywały już 6:11, 12:17, a następnie 16:22. Jednak po czterech kolejnych akcjach, w których z powodzeniem zablokowały ataki rywalek, zniwelowały stratę do zaledwie dwóch oczek. Odzyskały też wiarę, że być może uda się jeszcze odwrócić losy tego seta. Ich nadzieje legły jednak w gruzach wskutek kontrowersyjnych decyzji sędziego, który najpierw dwukrotnie dopatrzył się po stronie kaliszanek błędu podwójnego odbicia, po czym protestującą Ewelinę Janicką ukarał czerwoną kartką. Punkt przyznany w ten sposób rywalkom oznaczał zakończenie meczu. - Z tą pierwszą podwójną piłką mógłbym się jeszcze zgodzić. W porządku, było nerwowo i zdarzyło nam się w końcówce. Natomiast co do tej drugiej, w obronie, mam dużo wątpliwości. Tym bardziej, że wcześniej były podobne sytuacje po stronie Wrocławia i wtedy sędzia puszczał grę. Ale już całkowicie niezrozumiała jest dla mnie decyzja o ukaraniu zawodniczki czerwoną kartką. Było dużo emocji, a w takich momentach sędzia powinien podejść do wszystkiego z bardziej sportowym duchem, uspokoić gorącą sytuację i pozwolić grać, a nie kończyć mecz czerwoną kartką, co wywołało dużą burzę okrzyków i gwizdów. Uważam, że tej kartki nie powinno być. Wyjaśniłem to sędziemu po meczu, że taka kara nam się nie należała, ale on ma jednak inne zdanie na ten temat - podsumował, nie kryjąc rozgoryczenia, trener Energi MKS Mariusz Wiktorowicz.

Jednocześnie szkoleniowiec kaliskiej ekipy podkreślił, że sobotni pojedynek mógł potoczyć się zupełnie inaczej i bez tylu negatywnych
    emocji, gdyby jego zespół wygrał pierwszego seta. A szanse ku temu były ogromne, bo po bardzo wyrównanym początku gospodynie
    odskoczyły rywalkom nawet na pięć punktów (11:6). Wprawdzie później wrocławianki odrobiły straty, ale jeszcze w końcówce na tablicy widniał remis po 23. Niestety, za błędy własne w decydujących akcjach gospodynie zapłaciły porażką. - Walka rozstrzygała się praktycznie w ostatnich piłkach, a my nie wykorzystaliśmy szansy, żeby tego pierwszego seta wygrać. Myślę, że nasza gra nabrałaby wtedy zupełnie innego tempa, jeszcze odważniej poczynalibyśmy sobie na zagrywce i w akcjach, do których byliśmy przygotowani - dodaje trener Wiktorowicz.
    Dla siatkarek Energi MKS była to druga porażka w sezonie, ale pierwsza we własnej hali. W najbliższą sobotę, znów zagrają u siebie. Tym razem w Arenie zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz.