AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Stylowy Gentle Swing w Komodzie

DATA: 21 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W restauracji Komoda wystąpił Gentle Swing.

  Z repertuarem z lat 20. i 30. XX wieku wystąpił w Kaliszu zespół Gentle Swing.

  Koncert międzywojennych szlagierów zgromadził liczne grono melomanów w Restauracji Komoda Club Residence przy ul. Niecałej w Kaliszu. Okazja była wyjątkowa, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to dobry moment, aby przypomnieć nie tylko pieśni i piosenki żołnierskie, ale i klimat, przy którym bawili się nasi przodkowie zaraz po odzyskaniu upragnionej wolności.

  Gentle Swing to zespół, którego leaderem jest Julian Kuczyński. Muzyczne zainteresowania grupy skupiają wokół przebojów okresu międzywojennego, stąd w trakcie koncertu nie zabrakło utworów z repertuaru Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga czy Hanki Ordonówny. Zespół Gentle Swing wystąpił w składzie: Julian Kuczyński (wokal, trąbka), Aleksandra Pura (wokal), Małgorzata Szczwany (piano), Flavio Gullotta (kontrabas, Włochy), Andrzej Kownacki (perkusja).

  Publiczność kilkukrotnie domagała się bisów, co podkreśla niezwykły klimat koncertu oraz wspaniałą atmosferę stworzoną przez muzyków i obsługę restauracji. Każdy z gości mógł bowiem skosztować lampkę wina czy filiżankę kawy. Słowem o muzyce lat 20. i 30. XX wieku uraczył publiczność Mateusz Walczak, który był konferansjerem koncertu.

  To pierwszy, ale nie ostatni koncert Gentle Swing w Komoda Club Residence. Już wkrótce zespół wystąpi z repertuarem Franka Sinatry, a o szczegółach poinformujemy w stosownym terminie.

   

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.