AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD (FOTO). Były prezydent nowym przewodniczącym rady miasta

DATA: 22 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza został Janusz Pęcherz. Fot. Tomasz Skórzewski.

  Janusz Pęcherz został nowym przewodniczącym Rady Miasta Kalisza.

  Wyboru przewodniczącego Rady Miasta dokonano na pierwszej, inauguracyjnej sesji rady, która odbyła się w czwartek w ratuszu. Kandydaturę byłego prezydenta miasta na stanowisko przewodniczącego zarekomendowali radni „Samorządnego Kalisza” i „Wszystko dla Kalisza”. - Zapewni on sprawne, stabilne, rzetelne funkcjonowanie rady, a jednocześnie będzie godnie reprezentował kaliską władzę uchwałodawczą na zewnątrz - argumentował radny Mirosław Gabrysiak.

  Kontrkandydatem Pęcherza na stanowisko przewodniczącego rady był Dariusz Grodziński, który został zgłoszony przez radnych Koalicji Obywatelskiej. - Jego cechy i dotychczasowe doświadczenie predysponują go do tego jak mało kogo na tej sali - przekonywał radny Radosław Kołaciński

  W tajnym głosowaniu wzięło udział 23 radnych. Janusz Pęcherz otrzymał 12 głosów i został nowym przewodniczącym Rady Miasta Kalisza a Dariusz Grodziski - 11. Radni równocześnie wybrali też dwoje nowych wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Karolina Pawliczak (SLD) i Tadeusz Skarżyński (PiS). 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.