AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Kaliszanie na festiwalu w Jerozolimie

DATA: 26 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ewa Banasiak

  Ewa Banasiak i Krzysztof Bondar będą reprezentować Kalisz podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki ,,Music of the World”, który w maju odbędzie się w Jerozolimie. Młodych kaliskich artystów rekomendowała Fundacja prof. Ewy Iżykowskiej ,,Arte Eva”.

  Fundacja wspiera uzdolnioną młodzież z Kalisza. W ubiegłym roku, właśnie dzięki fundacji w jerozolimskim festiwalu wzięła udział 8-letnia skrzypaczka Michalina Roksa, która okazała się najlepsza. Teraz czas na wokalistkę Ewę Banasiak i akordeonistę Krzysztofa Bondara, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich talentów podczas festiwalu ,,Music of the World”.

  Głównym celem międzynarodowego festiwalu-konkursu jest identyfikacja i wsparcie utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży zaangażowanych w klasyczną twórczość wokalną i instrumentalną. Impreza daje szansę szerokiemu gronu młodych muzyków, aby zademonstrować swoje zdolności twórcze w dziedzinie twórczości wokalnej i instrumentalnej oraz popularyzować sztukę muzyki klasycznej na świecie.

  W konkursie biorą udział uzdolnieni artyści z całego świata, a ich rywalizacja odbywa się w kilku kategoriach wiekowych: do lat 8, 11, 15, 20 i 36.

  10-letnia Ewa Banasiak jest uczennicą kaliskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3. Maja. Pierwsze kroki w wokalnej działalności stawiała na scenie kaliskiego Młodzieżowego Domu Kultury pod okiem Anny Bakalarek. Obecnie śpiewa u Anny Oligny w Studiu Piano Song. Od 2017 jest podopieczną Fundacji Musicamp, która kształci artystów specjalizujących się w musicalach. Zwyciężczyni wielu konkursów wokalnych.

  Krzysztof Bondar ma 20 lat. Jest laureatem konkursów akordeonowych, w tym najbardziej prestiżowych, odbywających się na Litwie, we Włoszech, Serbii, Słowacji, Chorwacji, Niemczech w Austrii i na Węgrzech. I stopień Szkoły Muzycznej skończył ze średnią ocen 5,5 jako najlepszy absolwent roku 2011/2012. Od września 2012 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu w klasie akordeonu mgr Sławomira Mocha. Jako wyróżniający uczeń został zaproszony na Akademię Muzyczną w Poznaniu na 40 lecie Katedry Akordeonu.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.