AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W INKUBATORZE. Forum Inicjatyw Społecznych

DATA: 27 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się Forum Inicjatyw Społecznych.

  W Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości odbyło się Forum Inicjatyw Społecznych - konferencja liderów i społeczników zaangażowanych w działalność organizacji pozarządowych z południowej Wielkopolski.

  Konferencję otworzyła prezes Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Zuzanna Szczudlik, przypominając o podobnych wydarzeniach organizowanych przed kilkoma laty. Następnie zaprezentowano działalność Inkubatora w kontekście wspierania organizacji pozarządowych i oddolnych inicjatyw społecznych. W trakcie forum rozstrzygnięto Konkurs "Społecznie Wkręceni". Zadaniem społeczników było nagranie krótkiego filmu, w którym pokazali swoje działania i ich wpływ na najbliższe otoczenie. Zgłoszono 20 filmów w czterech kategoriach, spośród których wybrano laureatów: Grupa Aktywne Dziewczyny przy UKS Trójka Pleszew (kat. "Edukacja i sport"), Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem (w kat. "Pomoc społeczna"), Stowarzyszenie Multi.Art (w kat. "Kultura") oraz Grupa Odnowy Wsi Karski (w kat. "Wspólnoty lokalne"). Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Punktem kulminacyjnym wydarzenia była prelekcja o zaangażowaniu społecznym, wygłoszona przez Jakuba Wygnańskiego - prezesa Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, znanego działacza organizacji pozarządowych. W swoim wystąpieniu odwołał się do ważnych podstaw społeczeństwa obywatelskiego, których twórcami powinny być zarówno organizacje, jak i nieformalne, oddolne inicjatywy. Na koniec forum wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni na wspólną kolacje, która była okazją do rozmów i wymiany doświadczeń.

  Organizatorem spotkania była Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.