AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. W pracowni organmistrzowskiej

DATA: 27 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy wyjazdu mogli zagrać na organach budowanych w pracowni. Fot. Inicjatywa dla Opatówka.

  Niecodzienną wycieczkę zorganizowała Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" dla laureatów konkursu wiedzy o organach - wydarzenia towarzyszącego Międzynarodowemu Festiwalowi "Jesień Organowa" w Chełmcach.

  W sobotę laureaci konkursu wiedzy o organach piszczałkowych zostali zaproszeni do pracowni organmistrzowskiej Andrzeja Sutowicza, która znajduje się w okolicy Zduńskiej Woli. Dzięki temu młodzież zobaczyła jak wygląda miejsce pracy organmistrza, jak budowane i remontowane są organy, a także poznała funkcjonowanie i budowę organów. Każdy z uczestników wyjazdu mógł także obejrzeć i zagrać na modelu organów zbudowanych w pracowni. Następnie uczestnicy pojechali do kościoła pw. św. Antoniego w Zduńskiej Woli, gdzie obejrzeli organy wykorzystywane w trakcie liturgii i koncertów. Mieli także niecodzienną okazję zajrzeć do wnętrza organów, a nawet spróbować gry na tym instrumencie. 

  W wyjeździe uczestniczyli laureaci konkursu - uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. H. Melcera w Kaliszu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach. Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" dziękuje za pomoc opiekunom Izabeli Pinczewskiej-Kubiak oraz Krzysztofowi Drobnikowi.

  Wyjazd zorganizowała Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU w ramach III Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2018".

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.