AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WIOŚLARSTWO. Rekordowy ergometr

DATA: 28 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Puchary dla najlepszych wręczał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Fot. Karina Zachara.

  Sporą frekwencją cieszyły się rozegrane w Kaliszu zawody na ergometrze wioślarskim.

  Dwudniowa impreza odbyła się w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej. Pierwszego dnia o prymat w zawodach walczyli uczniowie, w ramach Mistrzostw Szkół Miasta Kalisza. - Szczególnie cieszy nas bardzo wysoka frekwencja w biegach młodzieżowych, gdzie rywalizowało ponad 200 uczniów. To najlepsze zaprzeczenie nieco utartej opinii, że współczesna młodzież jest mało sprawna fizycznie. Żeby przewiosłować na ergometrze dystans choćby 300 metrów potrzeba trochę przygotowań i kondycji. To były bardzo zacięte wyścigi - podkreśla Lech Burchard, prezes KTW Kalisz, które było głównym organizatorem zawodów. 

  W sobotę zmierzyli się przedstawiciele służb mundurowych, mastersi, kaliscy studenci, a przede wszystkim zawodowcy, czyli uczestnicy Pucharu Polski. I to właśnie te wyścigi dostarczyły najwięcej emocji. Rywalizację mężczyzn wygrał Jakub Aleksandrowicz, wychowanek kaliskiego klubu, reprezentujący obecnie barwy PTW Płock. Dystans 2000 metrów pokonał w znakomitym czasie 06:06.3, poprawiając o pół sekundy swój rekord życiowy. Wśród kobiet, w wadze lekkiej zwyciężyła zawodniczka KTW Kalisz Magdalena Sochocka

  Rywalizację w wyższej wadze wygrała Martyna Wasilewska z KW 1904 Poznań, a na miejscu drugim zameldowała się ponownie reprezentantka kaliskiego klubu Aleksandra Andrzejewska. Bardzo liczną obsadę, ponad 120 uczestników, miały też sobotnie biegi rozgrywane w ramach mistrzostw Wielkopolski. W sumie w kaliskich ergowiosłach wzięli udział zawodnicy z kilkunastu klubów m.in. z Poznania, Wrocławia, Płocka, Bydgoszczy i oczywiście Kalisza. 

  Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie, współorganizatorami: Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM Kalisza oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

  (kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.