AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W RATUSZU. Konkurs na rewitalizację śródmieścia i przebudowa Śródmiejskiej trafią do budżetu?

DATA: 28 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezydent Kinastowski spotkał się z naczelnikami Urzędu Miasta

  Prezydent Krystian Kinastowski spotkał się z naczelnikami wydziałów i kierownikami biur Urzędu Miasta.

  Prezydent poprosił o przedstawienie tematów bieżących, terminowych, najpilniejszych problemów. – Urząd powinien pracować w sposób ciągły, zorganizowany. Zależy mi na tym, dlatego proszę o merytoryczne wypowiedzi i sugestie, co do obecnego funkcjonowania jednostek – podkreślił.

  Skarbnik Miasta poinformowała prezydenta o najważniejszym dokumencie, który otrzymał do wglądu, projekcie budżetu na 2019 rok. Określiła procedury i terminy związane z jego uchwaleniem.

  Krystian Kinastowski zaznaczył, że chciałby wprowadzić do tego projektu dwie zmiany, konkurs na rewitalizację śródmieścia oraz przebudowę ulicy Śródmiejskiej.

  Na zakończenie spotkania prezydent oświadczył raz jeszcze, że zależy mu na sprawnym działaniu urzędu. Jak dodał, delikatne zmiany, które są nieuniknione, wynikają z potrzeby dostosowania struktury do planów, jakie chciałby realizować jako gospodarz miasta w ciągu najbliższych 5 lat.

  - Jeszcze raz chcę powiedzieć, że żadnej koalicji politycznej nie tworzę, jeśli jest współpraca to tylko na rzecz Kalisza, bo to jest w interesie nas wszystkich. W ten sposób dobrałem również wiceprezydentów, którzy są pracowici, przekonani do tej pracy, nieuwikłani w działalność polityczną i przynależność partyjną - dodał.

  Prezydent zapowiedział spotkania szczegółowe z pojedynczymi osobami, naczelnikami, kierownikami. Jak poinformował, zacznie od inwestycji. Na jutro zaplanował m.in. spotkanie z Dagmarą Pokorską, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji.

  Przypomnijmy, że w miniony czwartek, 22 listopada br., Krystian Kinastowski założył prezydenckie insygnia i oficjalnie zaczął pełnić funkcję prezydenta miasta Kalisza. Pierwsze dni swojej prezydentury poświęcił na organizację pracy kierownictwa urzędu, spotkania z pracownikami ratusza, przedstawicielami spółek miejskich. Nowo powołany prezydent uczestniczy również codziennie w uroczystościach, ważnych wydarzeniach, jubileuszach, zgodnie z kalendarzem Prezydenta Miasta Kalisza.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.