AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Mistrz za mocny. W kolejce czeka wicelider

DATA: 29 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radość siatkarek Energi po zwycięstwie. Fot. Chemik Police.

  Jednego seta z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police ugrały siatkarki Energi MKS Kalisz.

  Kaliszanki po słabym występie w Arenie i gładkiej porażce w sobotę z Pałacem Bydgoszcz 0:3, w środę udały się na mecz z Chemikiem Police. Chemik to potentat w LSK. Ta drużyna sięgnęła pięć razy z rzędu po mistrzostwo Polski, a w obecnym sezonie również jest faworytem do mistrzostwa.

  W pierwszym secie kaliszanki prowadziły nawet 21:20, ale w końcówce partii punkty zdobywały już tylko policzanki. W drugim secie podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Przyjezdne prowadziły 22:17, ale wówczas Chemik doprowadził do wyrówania 23:23. Dwie kolejne akcje należały jednak do Energi, która wyrównała nieoczekiwanie stan meczu na 1:1. Od trzeciego seta przyjezdne wzięły się jednak do roboty. Trzecią partię wygrały do 13 a czwartą do 19. 

  Kaliszanki mimo, że nie przywiozły z Polic żadnych punktów w konfrontacji z mistrzynami Polski zaprezentowały się całkiem nieźle.
  Po 6 kolejkach Chemik prowadzi z kompletem punktów w tabeli LSK. Kaliszanki z 4 pkt. są na dziewiątym miejscu. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 MKS Energa zagra w Arenie z ŁKS-em Łódź, który jest wiceliderem ekstraklasy.

  (jav)

   

  Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:21, 23:25, 25:13, 25:19)

  Chemik: Grajber (13), Mędrzyk (9), Łukasik J. (8), Mirković (5), Bednarek (3), Łukasik M. (3), Krzos (l.) oraz Stysiak (19), Ogbogu (8), Busa (6), Pleśnierowicz.

  MKS: Dybek (12), Janicka (8), Budzoń (4), Lazić (7), Cygan (8), Kecman (13) oraz Kulig (l), Głowiak (l), Sobolewska, Wańczyk (1), Andrzejczak. 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.