SIATKÓWKA. Mistrz za mocny. W kolejce czeka wicelider

DATA: 29 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radość siatkarek Energi po zwycięstwie. Fot. Chemik Police.

Jednego seta z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police ugrały siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki po słabym występie w Arenie i gładkiej porażce w sobotę z Pałacem Bydgoszcz 0:3, w środę udały się na mecz z Chemikiem Police. Chemik to potentat w LSK. Ta drużyna sięgnęła pięć razy z rzędu po mistrzostwo Polski, a w obecnym sezonie również jest faworytem do mistrzostwa.

W pierwszym secie kaliszanki prowadziły nawet 21:20, ale w końcówce partii punkty zdobywały już tylko policzanki. W drugim secie podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Przyjezdne prowadziły 22:17, ale wówczas Chemik doprowadził do wyrówania 23:23. Dwie kolejne akcje należały jednak do Energi, która wyrównała nieoczekiwanie stan meczu na 1:1. Od trzeciego seta przyjezdne wzięły się jednak do roboty. Trzecią partię wygrały do 13 a czwartą do 19.

Kaliszanki mimo, że nie przywiozły z Polic żadnych punktów w konfrontacji z mistrzynami Polski zaprezentowały się całkiem nieźle.
    Po 6 kolejkach Chemik prowadzi z kompletem punktów w tabeli LSK. Kaliszanki z 4 pkt. są na dziewiątym miejscu. W najbliższą sobotę o godz. 18.30 MKS Energa zagra w Arenie z ŁKS-em Łódź, który jest wiceliderem ekstraklasy.

Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:21, 23:25, 25:13, 25:19)

Chemik: Grajber (13), Mędrzyk (9), Łukasik J. (8), Mirković (5), Bednarek (3), Łukasik M. (3), Krzos (l.) oraz Stysiak (19), Ogbogu (8), Busa (6), Pleśnierowicz.

MKS: Dybek (12), Janicka (8), Budzoń (4), Lazić (7), Cygan (8), Kecman (13) oraz Kulig (l), Głowiak (l), Sobolewska, Wańczyk (1), Andrzejczak.