AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Kaliszanie ruszyli z pomocą dla chorego 15-letniego Piotrka Żakowicza

DATA: 30 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotrek z mamą

  Oddają kieszonkowe, by pomóc Piotrkowi.  Ruszyły zbiórki i akcje charytatywne na rzecz chorego 15-latka. 

  Historia 15- letniego Piotrka Żakowicza z Kalisza poruszyła setki osób. Młody kaliszanin zapadł nagle na ciężką odmianę nowotworu. Choroba rujnuje nie tylko zdrowie nastolatka, ale i finanse rodziny. Mama Piotrka, która wychowuje go samotnie z całych sił walczy o życie syna, ale potrzebuje wsparcia finansowego. Trwa zbiórka około 35 tys. zł w serwisie pomagam.pl, a w pomoc zaangażowali się m.in. koledzy Piotrka ze szkoły, którzy na jego rzecz  np. oddają swoje kieszonkowe. Na początku grudnia odbędą się też dwa wydarzenia charytatywne, wspomagające nastolatka i jego mamę. Akcję pomocową koordynuje kaliska fundacja Klucz i stowarzyszenie Samorządny Kalisz.

  15 – letni Piotr Żakowicz jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu.  Piotrek do tej pory był czynnym sportowcem. Grał w piłkę nożną i uprawiał karate. Normalne życie Piotrka zostało zakłócone w sierpniu tego roku. Na nodze chłopca pojawił się niewielki guz. Początkowo wydawało się, że to drobny uraz. Niestety, diagnoza okazała się fatalna. Narośl na nodze to nowotwór złośliwy, który w szybkim tempie niszczy organizm nastolatka.

   

  Kosztowne leczenie i dojazdy

  Od sierpnia do dzisiaj Piotrek przeszedł już 6 chemioterapii w Warszawie. Niestety nowotwór ma przerzuty na płuca. Chłopak ma mocno obniżoną odporność. Przebywa w izolacji w kaliskim szpitalu, by nie nabawić się dodatkowo jakiejś infekcji. Pani Katarzyna, mama Piotrka robi co w jej mocy, by uratować życie syna. Nie jest to łatwe, bo samotnie wychowuje dwójkę dzieci, a leczenie Piotrka kosztuje. Kosztowne są leki, dojazdy do Warszawy na chemioterapię i noclegi w stolicy. Dodatkowo nastolatek potrzebuje nowych ubrań, bo w związku z chorobą bardzo schudł.  Pani Katarzyna o pomoc zwróciła się do fundacji Klucz, która działa przy stowarzyszeniu Samorządny Kalisz.

  Wpłat na rzecz Piotrka można dokonywać  za pośrednictwem serwisu pomagam.pl, na którym fundacja Klucz prowadzi swój profil i uruchomiła specjalne subkonto dla Piotrka.

  https://pomagam.pl/dlaPiotrkazKalisza

   

  Kaliszanie ruszyli z pomocą

  Do tej pory zebrano połowę z potrzebnych 35 tysięcy złotych. Wpłat dokonało prawie 400 osób z całego kraju. Zbiórkę pieniężną organizuje też szkoła Piotrka, SP 18 w Kaliszu. Jego koledzy np. oddają na zbiórkę swoje kieszonkowe.

  Świąteczny kiermasz charytatywny dla Piotrka organizuje Niepubliczne Przedszkole im. M. Konopnickiej przy ul. Ostrowskiej w Kaliszu. Impreza odbędzie się 11 grudnia. Środki zebrane na kiermaszu, m.in. ze sprzedaży rękodzieł i domowych wypieków, zostaną przekazane Fundacji na rzecz Piotrka.

  Natomiast 3 grudnia w SP 18 o 19.00 odbędzie się trening karate i zbiórka pieniężna. Zapewne Piotrka wspomogą jego koledzy, którzy ćwiczyli z nim karate. To będzie otwarty, pokazowy trening organizowany przez Kaliski Klub Shinkyokushin Karate - Podolski Dojo.

  Pani Kasia, mama Piotrka dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Wasz odzew daje jej siłę i nadzieję na szczęśliwe zakończenie tej historii. Sam Piotrek marzy, by szybko wrócić do domu. Żeby w domu spędzić święta Bożego Narodzenia.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.