AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RYBY. Zawody spinningowe SFC

DATA: 30 listopada 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Street Fishing Calisia Episode I: Perch Professor, które odbyły się 25 listopada, w centrum Kalisza okazały się niemałym sukcesem. Spore zainteresowanie uczestników, świetna pogoda i współpracujące ryby spowodowały, że pierwsza impreza pod szyldem SFC była udanym zwieńczeniem sezonu. 

  Pomysł organizacji pierwszych zawodów SFC Street Fishing Calisia był totalnie spontaniczny i pojawił się niecałe 2 tygodnie przed ich zaplanowanym terminem. Oryginalna nazwa pierwszego epizodu - Perch Professor, kryła za sobą innowacyjną formułę, polegającą na złowieniu trzech, możliwie jak największych okoni. Punktacja, choć na pierwszy rzut oka skomplikowana, opierała się na prostym schemacie. Uczestnik zawodów mógł przedstawić (rzecz jasna na zdjęciach, ponieważ zawody odbyły się z użyciem mat dzięki udostępnieniu ich przez Koło PZW Kalisz Miasto i aparatów cyfrowych, a wszystkie ryby zaraz po złowieniu i szybkim zdjęciu wracały do wody) komisji sędziowskiej tylko i wyłącznie trzy, największe, złowione okonie. Wymiary każdego z trzech okoni, w centymetrach mnożone były przez 10, a następnie sumowane ze sobą. Zawodnik otrzymywał premie - 50 punktów za okonia między 25 cm, a 29,9 cm i 100 punktów, w przypadku kiedy garbus miał minimum 30 cm. Ekstra premia, w wysokości 10 punktów była do zgarnięcia za zdjęcie selfie zrobione z pasiakiem.

  Lokalizacja bazy zawodów, a tym samym miejsca zbiórki była idealna. Na liście startowej szybko znalazło się 45 zawodników. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, uczestnicy otrzymali konkretne pakiety startowe, w których znalazły się przynęty ufundowane przez firmę Relax Lures i Dariusz Lesiewicz oraz rozmaite gadżety przygotowane przez KKS Prospin Kalisz i Piotr Łuczak. Po uraczeniu się gorącą kawą, herbatą i ciastkami od Arka Krzanowskiego przyszedł czas na odprawę i kilka kwestii dotyczących regulaminu. Uczestnicy zawodów mogli poruszać się wyłącznie pieszo i wędkować i na rzece Prośnie, Swędrni, Kanale Bernardyńskim oraz Kanale Rypinkowskim. Wystartowali chwilę przed 8. Okolice Mostu św. Wojciecha, ścisłe centrum i obrzeża Miasto Kalisz szybko zostały opanowane przez pasjonatów miejskiego łowienia. Długo nie trzeba było czekać za pierwszymi informacjami o złowionych rybach. Szybko rozniosła się też wieść o pierwszym okoniu powyżej 30 cm. Czas łowienia - 5 godzin (8:00 - 13:00) gwarantował co najmniej dobre wyniki, o które, ze względu na spore wahania stanu wody w rzece wiele osób wyraźnie się obawiało. Każdy zawodnik miał obowiązek zakończyć łowienie do godziny 13:00 i maksymalnie do godziny 13:30 przedstawić komisji sędziowskiej zdjęcia oraz zdać kartę startową. Punktualnie o 13:30 uczestnicy zawodów mogli zjeść przepyszny obiad dzięki Restauracji Szałe Kaliszfornia, Antonio oraz Szałe - Szakan Kalisz. Komisja sędziowska sprawnie przeliczyła wyniki i dokonała ich weryfikacji, nie przedstawiając ich wcześniej do wglądu, by do samego końca trzymać w niepewności wszystkich zainteresowanych.

  Przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Ich odczytywanie rozpoczęto od końca, a każdy uczestnik wydarzenia mógł liczyć na upominek, niespodziankę od FishingStock Polska i w ten oto sposób każda osoba startująca w zawodach SFC otrzymała paczkę świetnej jakości przynęt, agrafek lub szpulkę fluorocarbonu marki Intech. Wśród nagród dla pierwszej piątki zawodnicy mogli liczyć na takie smaczki jak kominy, czapki, plecionki, gumy, rękodzieła czy woblery. Pakiet gadżetów i bon do wykorzystania w galerii ufundowała Galeria Tęcza, natomiast bony do wykorzystania w sklepie wędkarskim ekspert-sklep.pl w Ostrowie dorzucił do puli nagród organizator zawodów - Maciek Przybylski. Zwycięzca otrzymał ponadto wędzisko firmy Dragon, ufundowane przez sklep wędkarski Monster CARP, a łowca największego okonia zawodów, do swojej kolekcji dołożył kołowrotek firmy Gunki zasponsorowany przez sklep wędkarski ekspert-sklep.pl z Ostrowa.

  Zwycięzcą zawodów został Tomasz Karbowski, ze świetnym wynikiem 1047 punktów i to on zgarnął imponującą rzeźbę okonia i tytuł tegorocznego Perch Professora. Za jego plecami znaleźli się Michał Mencel - 937 punktów oraz Igor Wencfel - 893 punkty. Nagroda za największego okonia zawodów wraz ze statuetką przygotowaną przez Dariusza Lesiewicza powędrowała do Michała Mencela, który mógł pochwalić się 34,5 centymetrowym garbusem.

   

  Pierwsza 5 zawodów:
  🏆1. Tomasz Karbowski - 1047
  🥈2. Michał Mencel - 937 (największy okoń zawodów - 34,5 cm)
  🥉3. Igor Wencfel - 893
  4. Bartłomiej Baszczyński - 890
  5. Kristofer Muś - 833

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.