AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO.Kaliszobranie po raz 100. - cykl podsumowany

DATA: 3 grudnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  1 grudnia, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, odbyło się spotkanie podsumowujące cykl popularnych Kaliszobrań.

  Wyrazy uznania i podziękowania za zaangażowanie w propagowanie turystyki i kultury naszego miasta wśród kaliszan, na ręce dra Piotra Sobolewskiego, w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego, złożył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. W spotkaniu uczestniczyli także Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turstyki; Halina Marcinkowska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Kaliszu; Mateusz Przyjazny, prezes Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego; Paweł Dolata, lider Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

  Pierwsze Kaliszobranie odbyło się 21 lutego 2009 roku., Tematem spotkania było "Kaliskie prawosławie". Od tej pory Kaliszobranie na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Tematem ostatniej, sobotniej prelekcji były "Wizyty i uroczystości w dziejach Kalisza", o których opowiedział Piotr Sobolewski. Spotkaniu towarzyszyła muzyczna niespodzianka przygotowana przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.