AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAWODY. Mistrzostwa Rad Osiedlowych. Strzelali na Czaszkach

DATA: 3 grudnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W zawodach wzięli udział przedstawiciele Rad Osiedlowych. Fot. Michał Sobczak.

  Na strzelnicy KSS LOK Bursztyn rozegrano Mistrzostwa Rad Osiedlowych w strzelaniu z broni pneumatycznej. 

  Zawody na Czaszkach to coroczna tradycja, której celem jest przede wszystkim integracja samorządowych środowisk Kalisza, ale też propagowanie wartości patriotycznych i obronnych, a w tym roku również uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W zmaganiach uczestniczyły 3-osobowe drużyny złożone z członków rad osiedli i sołectw. - Każdy uczestnik oddał z pneumatycznego karabinka sportowego pięć strzałów próbnych i dziesięć strzałów liczonych do klasyfikacji, w postawie stojąc, bez podpórki, w odległości do tarczy wynoszącej 10 metrów - mówi Mirosław Nagórny, przewodniczący Rady Osiedla Czaszki i organizator zawodów.

  Najcelniejszym okiem wykazali się radni z osiedla Korczak, którzy zdobyli łącznie 105 punktów. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci osiedla Ogrody (93 punkty) oraz osiedla Czaszki (92 punkty). W klasyfikacji indywidualnej puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Kalisza Janusza Pęcherza zdobył Marcin Solarczyk z Ogrodów z dorobkiem 52 oczek, przed Michałem Czarnkiem z Korczaka (49 punktów) i Izydorem Bełzowskim z Czaszek (47 oczek). Najlepsi strzelcy otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. - W rywalizacji oraz przyjemnej integracji radnych osiedlowych przy kawie i wypiekach Mirosławy i Stanisława Paraczyńskich udział wzięli reprezentanci dziewięciu osiedli. Strzelało łącznie ponad 30 zawodników, w tym wiele pań - podkreśla Mirosław Nagórny.

  Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, który ufundował puchar dla zwycięzców w kategorii drużynowej i osobiście wziął udział w zawodach, poza konkursem, wraz z towarzyszącymi mu wiceprezydentami - Grzegorzem Kulawinkiem i Mateuszem Podsadnym. Drużyna złożona z włodarzy miasta uzyskała najlepszy wynik (133 punkty), a indywidualnie 54 punkty, najwięcej spośród wszystkich startujących w sobotnich zmaganiach, zdobył Grzegorz Kulawinek.

  Głównym organizatorem zawodów była Rada Osiedla Czaszki, we współpracy z Klubem Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju „Bursztyn” w Kaliszu, który nie tylko udostępnił strzelnicę, ale którego przedstawiciele, licencjonowani sędziowie strzelectwa sportowego, bacznie czuwali nad przebiegiem sportowej rywalizacji. 

   

  (nel)

  Klasyfikacja drużynowa
  1. Osiedle Korczak – 105 punktów
  2. Osiedle Ogrody – 93 punkty
  3. Osiedle Czaszki I – 92 punkty
  4. Osiedle Rypinek – 82 punkty
  5. Osiedle Czaszki II – 78 punktów

  Klasyfikacja indywidualna
  1. Marcin Solarczyk (Ogrody) – 52 punkty
  2. Michał Czarnek (Korczak) – 49 punktów
  3. Izydor Bełzowski (Czaszki I) – 47 punktów
  4. Juliusz Kowalczyk (Czaszki II) – 45 punktów
  5. Gustaw Antczak (Korczak) – 43 punkty
  6. Michał Sobczak (Czaszki I) – 38 punktów
  7. Bartłomiej Miklas (Rypinek) – 30 punktów
  8. Grażyna Adamin (Majków) – 29 punktów

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.