AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TRANSPORT. Nowe połączenia kolejowe Kalisz - Poznań już 9 grudnia

DATA: 3 grudnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Koleje Wielkopolskie samorządowy operator przewozów pasażerskich, od 9. grudnia uruchamia nowe połączenie Kalisz - Poznań.

  Trasa licząca 131 km będzie obsługiwana przez 2 pary pociągów, pozwoli skomunikować dwa największe miasta w Wielkopolsce, które łączy znacznie więcej niż odległość. „Calisia” i „Andrut” bo tak nazywać się będą pociągi obsługujące nowe połączenia to nie tylko przywołanie dość oczywistych skojarzeń, ale także efekt rozstrzygnięcia konkursu, którego uczestnicy mieszkańcy i najpewniej przyszli pasażerowie w ten właśnie sposób wyrazili swoją aprobatę dla inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Kolei Wielkopolskich. Warto podkreślić, że zwiększony w okresie przed świątecznym ruch samochodowy, powinien być dobrym testem dla tych połączeń, które są połączeniami przyspieszonymi i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.

  Do przewozu zostanie delegowany zmodernizowany wg nowych standardów tabor, co z pewnością wpłynie na podejmowane decyzje przy wyborze środka transportu.

  Koszt przejazdu dla biletu jednorazowego to 23,60 zł w jedną stronę, studenci zapłacą 11,56 zł, z kolei seniorzy korzystający z oferty Bilet 60+ będą mogli wybrać się w podróż płacąc 17,70 zł (Planowany rozkład jazdy poniżej).

   

  Kalisz (5:13) – Poznań Gł. (6:39)

  Poznań Gł. (16:34) – Kalisz (18:06)

  Kalisz (20:04) – Poznań Gł. (21:32) do Gniezna 22:27

  Poznań Gł. (21:30) – Kalisz (22:56)

   

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.