AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TENIS. Charytatywny turniej. Zagrają dla 10-letniego Janusza

DATA: 7 grudnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Już w najbliższy weekend 8-9 grudnia w hali sportowej PWSZ w Kaliszu przy ul. Poznańskiej odbędzie się niezwykły turniej tenisowy, organizowany wspólnie przez Kaliskie Towarzystwo Tenisowe oraz Sekcję Tenisa Kaliskiego Klub Sportowy „25 lat Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego-Gramy dla Janusza”. 

  Udział w imprezie potwierdzili m.in. prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, jak również reprezentant Polski w Pucharze Davisa Mateusz Kowalczyk oraz najbardziej utytułowany kaliski tenisista Piotr Matuszewski. Turniej z jednej strony będzie ukoronowaniem obchodów 25-lecia Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, a z drugiej będzie miał charakter charytatywny. Wszystkie pieniądze z wpisowego przeznaczone zostaną na rehabilitację Janusza Michalskiego. 10-letniego tenisisty, który na początku grudnia miał wypadek, doznał poważnego urazu głowy i obecnie przechodzi rehabilitację (jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a celem jest powrót do pełnej sprawności).

  Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: losowany „Open” oraz dla zaproszonych par. Ten pierwszy rozegrany zostanie w sobotę (uroczyste otwarcie turnieju, którego dokona prezydent Krystian Kinastowski, przewidziane jest na godzinę 9:30), a drugi w niedzielę od godz. 12 (poprzedzi go msza święta w intencji Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, która odbędzie w katedrze św. Mikołaja o godz. 10).

  Niedzielne zmagania będą miały bardzo silną obsadę. Po raz drugi w Kaliszu wystąpi Mateusz Kowalczyk, który w tym roku reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa, jeszcze nie tak dawno był w czołowej setce najlepszych deblistów świata i ma na swoim koncie występy w turniejach wielkoszlemowych (w deblu osiągnął m.in. drugą rundę Wimbledonu). Do rywalizacji przystąpi także Piotr Matuszewski, który jako pierwszy kaliszanin wystąpił w juniorskich turniejach wielkoszlemowych i to z bardzo dobrym efektem (trzecia runda Wimbledonu w singlu oraz ćwierćfinał Australian Open w deblu). Matuszewski z powodzeniem występuje w rywalizacji seniorów (wygranych pięć zawodowych turniejów rangi ITF, w grze podwójnej). W niedzielnych zwodach wystartuje też mistrz Polski amatorów - Maciej Duda.

  W tak silnie obsadzonym turnieju wystąpią także prezydenci Kalisza - Krystian Kinastowski (od wielu lat z powodzeniem występuje w rozgrywkach amatorskich) oraz Grzegorz Kulawinek (trener tenisa, z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości grający zawodniczo). Szykuje się więc wspaniała rywalizacja, a przy tym wiele dobrej zabawy. Nie pozostaje nic, jak zaprosić w sobotę oraz niedzielę na halę sportową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

  (jav)

   

  RAMOWY PROGRAM TURNIEJU

  SOBOTA
  9:30 Uroczyste otwarcie turnieju, dokonane przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego
  Ok. 10:00 Początek turnieju „Open” oraz losowanie grup niedzielnego turniej dla zaproszonych gości
  14:00 Obiad dla uczestników turnieju oraz zaproszonych gości
  Ok. godz. 18-19 Zakończenie turnieju losowanego

  NIEDZIELA
  10:00 Msza św. w intencji Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego (Katedra św. Mikołaja Biskupa)
  12:00 Początek turnieju dla zaproszonych gości
  Ok. 18-19 Zakończenie całego turnieju i wręczenie pucharów

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.