SIATKÓWKA. Bez punktów z Radomką. Kompromitacja w I secie

DATA: 7 grudnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radomka łatwo ograła MKS. Fot, LSK.

W meczu dwóch najsłabszych drużyn w Lidze Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom ograła Energe MKS Kalisz.

Obie drużyny są w tym beniaminkami LSK i będą się bronić przed spadkiem. Obie przed meczem w Radomiu zajmowały dwa ostatnie miejsca w tabeli. Początek spotkania był fatalny w wykonaniu naszych siatkarek. Przyjezdne popełniały masę błędów, a Radomka szybko objęła prowadzenie 6:1. Trener Mariusz Wiktorowicz poprosił wówczas o czas, ale nie pomógł on jego podopiecznym. Siatkarki MKS-u sprawiały wrażenie zupełnie pogubionych na parkiecie, a Radomka raz po raz zdobywała punkty po łatwych akcjach. Zupełnie nie funkcjonowało przyjęcie w kaliskim zespole a blok był dziurawy. W efekcie Radomka, po zaledwie 18 minutach gry, wręcz zdeklasowała przyjezdne, wygrywając pierwszą partię 25:9!

W drugiej partii było nieco lepiej, ale początek znów należał do gospodyń. Radomka prowadziła 12:7, a następnie 13:9. Wówczas jednak trzy punkty zdobyły siatkarki Energi, a miejscowe wygrywały już tylko jednym punktem (13:12). Niestety, kaliszankom nie udało się doprowadzić wówczas do remisu a Radomka znów odskoczyła na kilka punktów. W końcówce miejscowe utrzymały kilkupunktowe prowadzenie. Było 22:20 dla miejscowych, ale wtedy trzy punkty z rzędu zdobyły radomianki i wygrały drugiego seta 25:20.

W trzecim secie kaliszanki objęły prowadzenie 5:2, a następnie 8:4. Potem przyjezdne wygrywały 12:7, ale później opanowała je niemoc, jak w pierwszy secie. Radomka nie tylko doprowadziła do remisu 13:13, a następnie objęła prowadzenie 20:14, by wygrał tego seta do 17 a całe spotkanie 3:0.

Po tej porażce Energa spadła na ostatnie miejsce w LSK. Kolejne spotkanie kaliszanki rozegrają 12 grudnia w Arenie. Wówczas to spotkają się z Developres SkyRes Rzeszów (godz. 18.30), a następnie z Enea PTPS Piła. Ten ostatni mecz odbędzie się 14 grudnia na parkiecie w Pile (godz. 17.30 - transmisja w Polsat Sport).