AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WSPOMNIENIE. Pamięci prezydenta Pawła Adamowicza. Księga kondolencyjna w ratuszu

DATA: 09:33:17 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W kaliskim ratuszu została wystawiona księga kondolencyjna poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska.

  Księga znajduje się na parterze ratusza, przy Głównym Rynku 20. Wpisy można składać codziennie, od dziś do soboty 19 stycznia, w godz. 7.30 – 20.00.

  - Nagła, tragiczna śmierć Pana Pawła Adamowicza pogrążyła nas w smutku i bólu. Odszedł wspaniały samorządowiec, kochający swoje miasto prezydent, szanowany powszechnie człowiek. Jego bliskim, rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom składam – w imieniu władz samorządowych i społeczności Kalisza – wyrazy głębokiego współczucia - napisał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

  Do księgi wpisał się także Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza: - Wiadomość o Twojej śmierci wstrząsnęła mną bardzo i okryła wielkim smutkiem. Zapamiętałem Cię, i będę pamiętał, jako skromnego człowieka – prezydenta dużego dynamicznie rozwijającego się miasta. Będzie mi Ciebie brakowało – tak jak wielu innym osobom i to nie tylko mieszkańcom Gdańska. Cześć Twojej pamięci! Wszystkim bliskim, rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom składam wyrazy głębokiego współczucia.

  Prezydent Krystian Kinastowski i Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta skierowali także na ręce Aleksandry Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska list kondolencyjny.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.