AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Pamięci prezydenta Adamowicza

DATA: 18 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W piątek przed kaliskim ratuszem można będzie zapalić symboliczny znicz dla zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

  Paweł Adamowicz został zamordowany przez nożownika w minioną niedzielę podczas gdańskiego finału WOŚP. W piątek w wielu miastach całej Polski odbędą się wiece poświęcone jego pamieci. - Spotkajmy się na placu przed kaliskim ratuszem. Zapalmy znicz i oddajmy hołd prezydentowi Gdańska. Zapraszamy w piątek, 18 stycznia od godz. 17.00. To właśnie wtedy w całym kraju zacznie obowiązywać, ogłoszona przez Prezydenta RP, dwudniowa żałoba narodowa. Zostawmy znicze przed kaliskim magistratem, niech utworzą wielkie serce i staną się symbolem naszej solidarność z mieszkańcami Gdańska - piszą organizatorzy kaliskiego spotkania pamięci.

  Piątkowego wieczoru, jak również w sobotę, w dniu pogrzebu śp. Pawła Adamowicza, kaliski ratusz oświetlony zostanie barwami i grafiką z herbem jego rodzinnego miasta.

  W piątek, o godz. 18.00 w Sanktuarium Świętego Józefa zostanie odprawiona też msza w intencji ś.p. Prezydenta Gdańska, zamówiona przez samorządowców powiatu kaliskiego. Pogrzeb prezydenta Adamowicza odbędzie się w sobotę w Gdańsku.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.