SIATKÓWKA. Twardy bój w Twardogórze

DATA: 09:48:25 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    #Volley Wrocław pokonał Energę MKS 3:2. Fot. LSK.

Niewiele brakowało, żeby siatkarki Energi MKS wygrały kolejne spotkanie w LSK.

Kaliszanki w niedzielę rozegrały w Twardogórze (tam swoje mecze u siebie, ze względów oszczędnościowych, rozgrywa wrocławska drużyna) wyjazdowe spotkanie z Volley, z którym w Arenie przegrały 0:3. Teraz jednak kaliski zespół przeszedł wzmocnienia i zmienił się jego trener. Mecz z Volleyem był bardzo ważny, gdyż spotkały się sąsiadujące drużyny z dołu tabeli. Wszyscy oczekiwali zaciętego spotkania i takie ono było.

Wrocławianki wprawdzie wygrały pierwszego seta 25:22, ale dwa kolejne padły łupem Energi. MKS zwyciężył w drugiej partii 25:17, a trzecią rozpoczął od prowadzenie 8:1. Wprawdzie później Volley doszedł przyjezdne i było po 18, ale to podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały tego seta do 20 i objęły prowadzenie w całym meczu w setach 2:1. W czwartej partii kaliski zespoł też prowadził 17:16, ale później w jego poczynania wkradła się niemoc. Kaliszanki oddały sześć kolejnych punktów i przegrały czwartego seta 19:25.

W tie-breaku było 7:6 dla miejscowych, ale potem MKS znów stanął na parkiecie i oddawał seryjnie punkty. Przy stanie 14:7 dla Volleya kaliszanki zdołały jeszcze obronić kilka meczboli, ale seta wygrały wrocławianki 15:12 i całe spotkanie 3:2.

W meczu z wrocławskim zespołem kaliszanki zdołały więc zdobyć tylko punkt i spadły na 11 miejsce w tabeli LSK. Kolejne spotkanie MKS rozegra już w najbliższy piąrtek, 25 stycznia na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. Z tego meczu Polsat Sport przeprowadzi bezpośrednią transmisję (godz. 20.30).

#Volley Wrocław – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:19, 15:12)

#Volley: Piśla 10, Gancarz 8, Rasińska 19, Soter 15, Murek 16, Gajewska 8 oraz Kuziak (l), Irzemska.

Energa MKS: Ogoms 12, Janicka 7, Budzoń 3, Lazić 16, Miros 6, Kecman 16 oraz Kulig (l), Wawrzyniak, Dybek, Strózik, Brzezińska 2, Cygan.

MVP: Natalia Gajewska (#Volley).